46-letnia modelka twarzą Jean Paul Gaultier

Po kilku reklamach z debiutantkami kampania Jean Paul Gaultier na jesień/zimę 2011/2012 zaskakuje. Twarzą marki została bowiem 46-letnia Kristen McMenamy.

Jean Paul Gaultier nie boi się kontrowersji. W aktualnym sezonie wiosna/lato 2011 twarzami marki są Andrej Pejic i Karolina Kurkova . Duet wywołał ogromne zainteresowanie mediów i fascynatów mody nie tylko ze względu na obecność androgynicznego modela. Piękna para na jednym z reklamowych zdjęć "zagrała" pocałunek . Po takiej, głośnej kampanii nie można więc spuścić z tonu, dlatego Jean Paul musiał wymyślić coś równie charakterystycznego. Postawił na modelkę będącą gwarantem szumu medialnego - 46-letnią Kristen McMenamy .

Rozkwit kariery tej pięknej Amerykanki przypada na lata 1985-98. Po długiej przerwie, w 2004 roku Kristen powróciła do modelingu i mimo jej dojrzałego wieku branża bardzo szybko przyjęła ją z powrotem. Na początku wzięła jedynie udział w kilku pokazach, a w 2006 została twarzą marki Marc Jacobs. Od 2009 jej kariera nabrała rozpędu i od tego czasu odnosi sukcesy Doskonale wpisała się w modę na weteranki wybiegów oraz trend na androgynię w modelingu. Kristen jest przedstawicielką modelek o trochę męskim wyglądzie. Amerykanka była więc doskonałą kandydatką do reklamowania marki Jean Paul Gaultier. Projektant kontynuuje androgyniczny trend i odcina się do firm promujących nieznane twarze. Jesteśmy za!

GALERIA !

Jean Paul Gaultier jesień/zima 2011/2012

Modelka: Kristen McMenamy

Fotograf: Inez van Lamsweerde i Vinoodh Matadin

Stylizacja: Carine Roitfeld

Włosy: Eugene Souleiman

Makijaż: Lisa Butler

Makijaż w stylu Gwiazd krok po kroku - zobacz metamorfozę!

Więcej o: