Walka na okładki - Gucci kolekcją wiosny

W każdym sezonie trwa walka na okładki. Wiosną 2011 o tytuł najlepszej kolekcji walczyły trzy marki - Prada, Dolce & Gabbana i Gucci. Wygrywa ostatnia - kreacje Fridy Giannini pojawiły się na ponad 50 okładkach.

Walka od samego początku zaciekła. Na początku wydawało się, że to duet Dolce i Gabbana zwycięży - ich sukienkę Emanuelle Alt wybrała na swoją debiutancką okładkę z Gisele Bundchen. Później prym wiodła Prada , której charakterystyczna kolekcja z motywem bananów, pasiastymi sukienkami i wzorami retro pojawiła się na kilkunastu okładkach . Jednak prowadzenie objęła marka Gucci . Kolorowa kolekcja Fridy Giannini na wiosnę/lato 2011 zainspirowana Marakeszem została zaprezentowana na ponad 50 okładkach. W złotej sukience pozowała Beyonce a także Naomi Campbell. Równie popularne były barwne zestawy, które najczęściej odwzorowano z wybiegu. Niewielu stylistów decydowało się na zmiany w tych stylizacjach.

Na razie wyniki nie są oficjalne , bo wszystko może się jeszcze zmienić, ale stroje Dolce Gabbana pojawiły się na 42, a Prady na 48. Za to Gucci na ponad 50 okładach magazynów na całym świecie. Te trzy kolekcje zawojowały magazyny modowe i są uznane za najlepsze w sezonie . Warto sobie je przypomnieć.

Dolce & Gabbana wiosna/lato 2011

Prada wiosna/lato 2011

Więcej o: