Buty Jason Wu i Melissa

Brazylijska marka Melissa nawiązała współpracę z niezwykle utalentowanym projektantem Jasonem Wu, który zaprojektował dwa modele wodoodpornych, ale stylowych butów.

Jason Wu jest pierwszym amerykańskim projektantem (pochodzi z Tajwanu, ale tworzy w Stanach Zjednoczonych) współpracującym z marką Melissa. Wcześniejszymi partnerami brazylijskiej marki obuwniczej byli: Vivienne Westwood, Gareth Pugh i Jean Paul Gaultier.

Zawsze podobał mi się pomysł opozycji w mojej pracy" - powiedział Wu nawiązując do kontrastu między luksusem a termoplastyką. - "Zbadanie możliwości projektowania z tworzyw sztucznych było bardzo interesujące dla mnie." dodał.

Zamiast wprowadzać nowe modele Jason zdecydował się na modyfikację klasyków Melissa. Wybrał dwa kultowe modele - baleriny Ultragirl i czółenka z wycięciem na palce Lady Dragon , które ozdobił motywami ze swoich kolekcji. Baleriny udekorował kokardką i logo z sową tzw. Miss Wu, a sandałki na obcasie dekoracją przypominającą promienie słoneczne, które wykorzystał w jesiennej kolekcji. Oba modele będą dostępne w kilku dodatkowych kolorach - bordowym, beżowym, szarym.

Podobają się Wam?

Plastikowe buty Melissa - przegląd

Więcej o: