Depilacja woskiem w domowych warunkach

Przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących domowej depilacji woskiem. Samodzielne przeprowadzenie tego zabiegu nie jest łatwe, jednak praktyka czyni mistrza.

Czas: ok. 1 godz.

Stopień trudności: wysoki (kwestia wprawy)

Czego potrzebujesz?

- starego ręcznika

- pasków do depilacji

- oliwki (a najlepiej olejku z drzewa herbacianego)

- pęsety

* W przypadku depilacji woskiem na ciepło bardzo przydatny będzie także specjalny aplikator do wosku (z rolką dozującą), który zdecydowania ułatwi jego równomierne rozprowadzenie na skórze oraz profesjonalny podgrzewacz.

1. 2.

1. Podgrzewacz do wosku na wkłady 100 ml, ok. 99 zł ; 2. Aplikator z płynnym woskiem, ok. 13 zł

Wskazówki

Pamiętaj o regularnym nawilżaniu skóry, zwłaszcza na kilka dni przed woskowaniem. Idealna długość włosów, które można poddać depilacji woskiem wynosi około 6 mm .

Tuż przed rozpoczęciem zabiegu weź rozgrzewający prysznic i zrób delikatny peeling. Depilację przeprowadź w ciepłym pomieszczeniu (zimno powoduje zwężanie porów skóry, przez co zwiększa ból związany z usuwaniem włosków). Dla zabezpieczenia powierzchni (podłogi, łóżka itp.) podłóż stary ręcznik.

Jeżeli stosujesz plastry z woskiem do depilacji "na zimno", pamiętaj o rozgrzaniu pasków w dłoniach przed ich nałożeniem na skórę. Wosk "na ciepło" musisz podgrzać przed użyciem tak, by uzyskał konsystencję płynnego miodu (temperaturę należy sprawdzić na nadgarstku, jeśli jest zbyt wysoka - poczekać do przestygnięcia).

Aplikuj wosk za pomocą drewnianej szpatułki na kształt "ósemek" (lub aplikatora z rolką), przyłóż pasek (w kierunku wzrostu włosa) i pozostaw na trzy sekundy przed jego oderwaniem.

Uwaga : Pasek należy zrywać zawsze w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.

Do depilacji większych powierzchni (łydki, uda) używaj dłuższych pasków, natomiast do usuwania owłosienia z okolic bikini czy pod pachami - krótkich i wąskich. Pamiętaj, że nie należy woskować tej samej powierzchni dwukrotnie (ryzyko podrażnienia).

Jeśli po depilacji pozostaną pojedyncze włoski, usuń je przy pomocy pęsety.

Po zakończeniu zabiegu zmyj resztki wosku używając wacika nasączonego oliwką lub olejkiem z drzewa herbacianego (działa antybakteryjnie i łagodząco). Przez dobę po zabiegu unikaj noszenia ciasnych ubrań i zrezygnuj z gorących kąpieli.

Zobacz też:

Szczotka, czy grzebień? Oto jest pytanie

Więcej o: