Masła do ciała lepsze od balsamu?

Dziś, kiedy rynek kosmetyczny wręcz zasypuje nas swoimi propozycjami, często same już nie wiemy co jest dla nas najlepsze. Na jakie produkty stawiacie jeśli chodzi o pielęgnację ciała?

Na masło do ciała powinny zdecydować się osoby z suchą skórą, ponieważ kosmetyk naprawdę znacznie lepiej niż balsam radzi sobie z problemem. Masło do ciała ma bogatszą, kremową konsystencję, przyjemnie rozpływającą się na ciele.

Ich zadaniem, podobnie jak funkcją balsamów jest nawilżanie i regenerowanie naskórka. Poza tym skutecznie natłuszczają skórę - nie pozostawiając na niej tłustej warstwy. Na ciele pozostawia bardzo cienką warstewkę, która działa jeszcze przez wiele godzin uwalniając substancje odżywcze z produktu jednocześnie zapobiegając wyparowywaniu wilgoci. Kosmetyk ma w swoim składzie często, więcej niż balsam substancji odżywczych.

Są dużo bardziej skoncentrowane od balsamów i mleczek do ciała, dzięki czemu działają szybciej, a efekty można zauważyć już po pierwszym zastosowaniu. Zapobiegają wysuszaniu, uelastyczniają, łagodzą podrażnienia, wygładzają, a przy dłuższym stosowaniu spowalniają proces starzenia. Nic nie działa tak korzystnie na stan naszej skóry jak masło o silnie stężonych substancjach.

Gęsty krem w postaci masła do ciała powinien topić się na skórze i wchłaniać nieco wolniej od balsamu. Oprócz masełek pojawiają się też specjalne kosmetyki jogurtowe, a nawet budynie. Większość z nich ma bardzo apetyczne zapachy. Ich minusem jest jednak to, że są zdecydowanie mniej wydajne. Gęstego preparatu trzeba nałożyć na skórę więcej, przez co szybciej robi się go mniej. Poza tym czas wchłaniania preparatu jest jednak dłuższy niż balsamu.

Zimą spełnia swe funkcje wręcz rewelacyjnie. Jeżeli Twoja skóra (szczególnie w okresie zimowym) wymaga natychmiastowego nawilżenia i ukojenia sięgnij po masło do ciała.

Zajrzyjcie też do naszej galerii. Znajdziecie tam polecane przez nas produkty, o których zebraliśmy pozytywne recenzje!

Dax Cosmetics Perfecta SpaMasło do ciała ujędrniające CZEKOLADOWO-KOKOSOWE w okazje.info

Czego używacie do codziennej pielęgnacji ciała?
Więcej o: