Zamaskuj rozszerzone naczynka!

Skóra ze skłonnością do pękających naczynek jest kłopotliwa w pielęgnacji, ale zaczerwienienia można bez trudu zakamuflować.

Cera naczynkowa

Może być jednym z trzech rodzajów skóry (sucha, tłusta, mieszana). Najczęściej jest to skóra delikatna, cienka, wrażliwa. Charakteryzuje się kruchością i nadwrażliwością naczyń krwionośnych, co prowadzi do powstania trądziku różowatego. Czasem kruche naczynia włosowate nie wytrzymują ciśnienia krwi i w efekcie zaczynają pękać, pozostawiając na twarzy trwałe ślady, potocznie zwane pajączkami.

Poza pielęgnacją dostosowaną do odpowiedniego typu skóry zwracamy uwagę na kosmetyki dla cery nadzwyczaj wrażliwej, naczynkowej, zawierające dużą ilość witaminy C - dla uszczelnienia naczyń krwionośnych.

Kamuflaż, czyli jak zamaskować rozszerzone naczynka?

Rozszerzone naczynka krwionośne, a także zaczerwienienia twarzy możemy zamaskować mocno kryjącym podkładem, ale gdy posłużymy się korektorem, efekt będzie znacznie lepszy. Korektor do maskowania rozszerzonych naczynek krwionośnych ma zielony kolor, który najlepiej tłumi czerwoną barwę. Można je kupić w postaci emulsji, pudru i sztyftu:

- Emulsja przyda się gdy zaczerwienione są znaczne partie twarzy. Wklepujemy ją lekko w skórę twarzy, odczekujemy chwilę i rozprowadzamy podkład. Emulsję można też nakładać punktowo, by zatuszować pojedyncze naczynka.

1.  2. 3.

1. Dax Cosmetics, Korektor do maskowania zaczerwienień, ok. 33 zł/2,5 ml; 2. AA Oceanic, Korektor w kredce, ok. 14 zł; 3. Sephora, Paleta korektorów, ok. 50 zł/4 g

- Sztyfty i kredki przydają się gdy na twarzy pojawiają się nieliczne rozszerzone naczynka (czerwone pajączki). Nakładamy je punktowo.

- Puder - tłumi zaczerwienienia twarzy, słabiej zaś ukrywa czerwone pojedyncze pajączki. Po rozprowadzeniu podkładu nanosimy puder na zaczerwienione partie skóry.

DAX CASHMERE KOREKTOR do maskowania zaczerwienień w okazje.info

Więcej o: