Uroda od miodu - skuteczność gwarantowana!

Miód to stosowany już od starożytności środek do upiększania. Zobacz jakie ma właściwości i jakie warianty pielęgnacji są do wyboru!

Miód to jeden z najstarszych kosmetyków . Odkryto go w grobowcach faraonów, miał on wówczas formę pitną. Kolejny ślad o tym słodkim eliksirze znaleźć można w przepisach kucharskich Hipokratesa. Po raz pierwszy o pielęgnacji nim słyszano jednak w czasach Kleopatry, która brała kąpiele w mleku zmieszanym z miodem. Jak widać, nie tylko ta bogaczka lubowała się w pysznym kosmetyku - Poppea, żona cesarza Nero, używała go do robienia maseczek .

MiódMiód Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

Ten ciemnożółty smakołyk ma zbawienne właściwości dla urody . Hamuje rozwój bakterii i grzybów, pozwala zachować skórze miękkość, elastyczność i odpowiednie nawilżenie . Zawiera bardzo dużo witamin, mikroelementów, składników odżywczych i kwasów organicznych. Znajdziemy w nim witaminy z grupy B, C, D, K, A, kwas pantotenowy, foliowy i nikotynowy. Działa przeciwzapalnie i regenerująco. Odżywia i nieco rozjaśnia włosy . Pobudza metabolizm skóry, dzięki czemu jest ona lepiej ukrwiona. Wykorzystuje się go także do leczenia trądziku ze względu na właściwości antyseptyczne oraz zdolność szybkiego przenikania przez skórę. Trzeba jednak pamiętać, że ma silne właściwości uczuleniowe !

MiódMiód Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

Miód można stosować w czystej, spożywczej postaci prosto ze słoiczka. Najczęściej łączy się go z mlekiem lub śmietaną, jajkiem, cytryną i mąką. Śladem Kleopatry popularne stały się kąpiele z miodem w towarzystwie mleka i soli. Można z niego robić także maseczki do twarzy i włosów - skorzystajcie z przepisów na Lula.pl . Jeśli masz uprzedzenie do takiej formy pielęgnacji, lub po prostu nie masz czasu na własnoręczne przygotowanie kosmetyku, polecamy skorzystanie z bogatej oferty drogeryjnej, której część przedstawiamy w naszej GALERII .

Czytaj dalej:

Odkryj moc aloesu!

Jaki krem na zimę?

Więcej o: