Właściwości zielonej herbaty

Eliksir młodości w filiżance...

Zielona herbata jest jednym z najstarszych napojów świata. Powstaje z liści nie poddanych fermentacji. Legenda głosi, że napar ten przypadkowo odkrył cesarz Chen-Nung, który w trakcie odpoczynku na łonie natury, napił się stojącej przed nim wody, do której przez przypadek wpadły listki green tea. Roślina trafiła do Europy dopiero w XVII wieku, ale z roku na rok jej popularność wzrasta, dzięki świadomości społecznej.

Napar z zielonej herbaty jest bardzo zdrowy. Jest to wariant najmniej przetworzony i zawiera najwięcej przeciwutleniaczy. Już filiżanka dziennie dostarczy nam sporej dawki witaminy A, B1, B2, C, E, K oraz wielu minerałów i mikroelementów.

9,99 zł balsam do ciała z zieloną herbatą 500 g Naturia Joanna9,99 zł balsam do ciała z zieloną herbatą 500 g Naturia Joanna fot. mat. prasowe

Fot. balsam do ciała z zieloną herbatą 500 g Naturia Joanna

Poza wartościami odżywczymi, zielona herbata działa na urodę. Przede wszystkim, pomaga chudnąć! Poprawia przemianę materii i pomaga zachodzić procesowi termogenezy, czyli zamiany tłuszczu na energię cieplną. Poza tym, napar chroni przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, więc pozwala na dłużej cieszyć się młodością oraz piękną i zdrową skórą. Wyciągi z zielonej herbaty znalazły zastosowanie w kremach, ponieważ chronią skórę przed szkodliwym wpływem słońca. Można je znaleźć także w szamponach, bo wzmacniają cebulki; w mleczkach - zmniejszają potliwość skóry; w żelach do kąpieli - działają przeciwgrzybiczo i antybakteryjne; w maseczkach - przeciwzmarszczkowo, oczyszczająco; wodach zapachowych - orzeźwiająco.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tej długiej listy dobroczynnych właściwości zaczniecie częściej sięgać po green tea i kosmetyki z nią w składzie. Przykłady znajdziecie w GALERII .

Czytaj dalej:

Cera naczynkowa - jak sobie z nią radzić?

Domowe zabiegi cytrynowe - uroda z lodówki!

JOANNA NATURIA- balsam do ciała pielęgnujący z ZIELONĄ HERBATĄ w okazje.info

Więcej o: