Pomarańczowy zawrót głowy!

Piękny aromat oraz korzystne działanie dla zdrowia i urody - sięgnij po pomarańczę!

Drzewo pomarańczowe pochodzi z obszarów tropikalnej Azji. W dzisiejszych czasach spotkać je można przede wszystkim wokół wybrzeży Morza Śródziemnego - zwłaszcza w Hiszpanii, w USA - szczególnie w Kalifornii i na Florydzie oraz w Chinach. Jego owoce są bogatym źródłem witamin C, A, B1, B2, B12, P, pektyn, soli mineralnych i wapnia - w jednej dużej sztuce jest go tyle, co w szklance krowiego mleka! Pamiętaj! Gdy obierasz ten owoc ze skórki (podobnie jak w przypadku innych cytrusów) nie ściągaj białych włókien - mają one bardzo dużo bioflawonoidów, które chronią nasze komórki przed wolnymi rodnikami.

Kosmetyki na pomarańczową skórkę Lirene o intensywnym cytrusowym aromacieKosmetyki na pomarańczową skórkę Lirene o intensywnym cytrusowym aromacie kolaż Anna Szulc

Fot. kosmetyki na pomarańczową skórkę Lirene o intensywnym cytrusowym aromacie

Pomarańcze w kosmetyce stosowane są bardzo często dzięki olejkom eterycznym, które znamy z aromaterapii . Z kwiatów pozyskuje się olejek neroli, którego używa się do produkcji perfum. Co ciekawe, do wyprodukowania kilograma neroli potrzeba aż tony płatków! Poza tym, wyciąg z owoców działa przeciwzmarszczkowo, nawilżająco i poprawia krążenie - stąd zastosowanie w seriach antycellulitowych.

Jeśli lubicie aromat pomarańczy, a przyznamy, że my jesteśmy wielkimi fankami, zajrzyjcie do GALERII , w której znajdziecie wiele pachnących i pielęgnujących propozycji!

Czytaj dalej:

Kosmetyki z kawą - na jędrną skórę

Kiwi: zielony superowoc dla urody

źródło: Okazje.info

Więcej o: