Trend na jesień 2012: szary manicure

Choć jesienią wciąż popularne będą łagodne odcienie nude, do łask wchodzi także nieco odważniejsza wersja subtelnego manicure - szarości. Od matowych, poprzez transparentne, aż do lakierów z metalicznym połyskiem, na paznokciach królować będzie kolor przygaszony, ale nie nudny.

Muśnięte kolorem

Jeśli zależy ci na delikatnym, ale zgodnym z najnowszymi trendami, manicure pokryj paznokcie jedną warstwą lakieru o średnim stopniu krycia. Płytka musi być idealnie wypolerowana, a skórki usunięte, by paznokcie nie wyglądały na zniszczone (półprzezroczysty lakier wyeksponuje wszelkie rysy).

Kolaż lula.plKolaż lula.pl Kolaż lula.pl Kolaż lula.pl

Wybrać odcień

Najbezpieczniejszą i najbardziej uniwersalną wersją szarego manicure jest pomalowanie całej płytki jednolitą, równą warstwą. Szukając ulubionego odcienia zwróć uwagę na swoją skórę - np. gołębi kolor pasuje do jasnej karnacji, a ten z domieszką oliwkowego lub brązowego, podkreśli opaleniznę.

Kolaż lula.plKolaż lula.pl Kolaż lula.pl Kolaż lula.pl

Metaliczny połysk

To jeden z najgorętszych jesiennych trendów. Połyskujące drobinki będą świetnym uzupełnieniem nawet najprostszej stylizacji. Taki manicure nie wymaga już dodatkowych ozdób. Najlepiej sprawdzi się na krótkich paznokciach - w innym wypadku może wyglądać tandetnie.

Metaliczny połyskMetaliczny połysk Kolaż lula.pl Kolaż lula.pl

Brokatdla odważnych

Szary manicure na wieczór sprawdzi się w wersji z brokatem. Jeśli pokryjesz nim całe paznokcie, z powodzeniem zastąpi nawet biżuterię. W ciągu dnia, taka wersja nadaje się jednak tylko dla odważnych!

Kolaż lula.plKolaż lula.pl Kolaż lula.pl Kolaż lula.pl

Szach - mat

To nasza ulubiona propozycja spośród szarych manicure. Wygląda klasycznie i elegancko, ale jednocześnie przyciąga uwagę. Nie musisz koniecznie szukać matowego lakieru - w drogeriach dostępne są bezbarwne emalie, które wystarczy nałożyć na dowolny kolor. Dzięki temu, możesz eksperymentować i stworzyć, np. szarą wariację na temat french manicure - z połyskującymi końcówkami i matową płytką.

Kolaż lula.plKolaż lula.pl Kolaż lula.pl Kolaż lula.pl

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Zobacz wideo
Więcej o: