Wella Instamatic by Color Touch: testujemy pastelowe farby do włosów!

Kolorowe włosy to idealny pomysł na wiosnę i lato. Co jeśli powiemy, że wcale nie musisz tlenić włosów żeby cieszyć się pastelowymi odcieniami? Zobacz efekty naszego testu nowych farb Welli - Instamatic by Color Touch.

Kochasz modę i gwiazdy? Polub nas!

O co chodzi z tym całym Instamatic?

To nowe farby Welli, których powstanie zainspirował... Instagram . Kolory mają przypominać efekt, jaki dają nakładane na zdjęcia filtry. Końcowy wygląd uzależniony jest od koloru bazy, czyli naszych naturalnych włosów. Im jaśniejsze, tym czystszy będzie kolor farby.

Instamatic by Color TouchInstamatic by Color Touch materiały prasowe Wella materiały prasowe Wella

Instruktor Welli, który przeprowadzał moją koloryzację, Mariusz Gola , wytłumaczył mi na czym polega różnica między farbami Instamatic i tradycyjnymi. Główna różnica tkwi w pigmentach. Kosmetyki Color Touch zawierają w sobie rozproszone cząsteczki, które stopniowo zbliżają się do siebie. Im mocniej się zbiją, tym intensywniejszy będzie kolor na włosach.

Moje farbowanie

Wszyscy wiemy, jak pastelowe kolory wyglądają na włosach, które były wcześniej rozjaśniane. Chciałam sprawdzić, czy sprawdzą się na moich naturalnych włosach. Na zdjęciach prasowych, pokazane są różne wersje - na jasnych, średnich i ciemnych fryzurach. Mój naturalny kolor to średni, ciepły blond , ale miałam także nieznacznie jaśniejsze końcówki (pozostałości po farbowaniu). Mimo że efekt mi się podoba, apetyt na kolory zdecydowanie się zwiększył, więc trochę żałuję, że nie rozjaśniłam wcześniej włosów.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Fashion, Beauty, Red Carpet (@lula_pl)

Nie miałam specjalnego planu, dlatego oddałam się w ręce specjalisty. Kiedy usłyszałam, że na moich włosach maja się pojawić cztery, czy pięć kolorów, trochę się przestraszyłam, ale efekt jest bardzo delikatny. Niektóre pasma zostały w całości pomalowane jedną farbą, inne aż trzema, które się ze sobą przenikają. Dodatkowo, cała głowa została pofarbowana fioletową farbą, która zneutralizowała złote refleksy i znacząco ochłodziła kolor włosów.

naturalne i sztuczne światłonaturalne i sztuczne światło redakcja redakcja

Spodziewałam się trochę intensywniejszego efektu, ale i tak jestem zadowolona. Kolory najbardziej widoczne są w naturalnym świetle w sztucznym niestety trochę giną. Ciężko też się fotografują, odcienie się przenikają, więc ciężko złapać je na zdjęciu. Na fotelu spędziłam w sumie ok. 2 godzin, ale tylko dlatego, że moje włosy są bardzo długie i jest ich dużo. Sama koloryzacja nie trwała długo, a farba leżała na włosach niecałe 20 minut.

Koloryzacja Instamatic by Color Touch jest dostępna tylko i wyłącznie w zakładach fryzjerskich, które pracują na kosmetykach Welli. Farby są demipermanentne, efekt ma utrzymywać się do piętnastu tygodni.

Co myślicie o pastelowych włosach? Chciałybyście? Macie? Może w ogóle wam się to nie podoba?

Zobacz wideo

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o: