Bob wcale nie musi być nudny!

Krótsze włosy, nawet jeśli obcięte w prostą fryzurę, taką jak bob wcale nie muszą zawsze wyglądać tak samo. Fryzury Scarlett Johansson i Keiry Knightley są tego najlepszym przykładem.

Obie artystki skróciły swoje długie włosy już jakiś czas temu, jednak żadna z nich nie wygląda w tej fryzurze tak samo. Krótsze włosy trudniej jest związać, można jednak kombinować z ich uczesaniem.

Najprostszym sposobem jest ich pofalowanie lub pokręcenie (pod warunkiem, że nasze włosy są proste).

W stylu Scarlett Johansson:

Bardzo podobała nam się fryzura, w której Scarlett Johansson pojawiła się na tegorocznym rozdaniu Oscarów. Włosy były dość delikatnie pokręcone. Końcówki, wydawać by się mogło niedbale odstawały na różne strony, tworząc na głowie tak zwany artystyczny nieład. By fryzura miała odpowiednią objętość warto najpierw nakręcić włosy na wałki, następnie za pomocą prostownicy nadać im odpowiedni kształt ( przy jej pomocy możemy również kręcić włosy, nie tylko je prostować).

Scarlett  Johansson Scarlett Johansson  fot. AP Photo/Chris Pizzello/ Agencja Wyborcza.plScarlett Johansson w sukni Dolce and Gabbana - Oscary 2011Scarlett Johansson w sukni Dolce and Gabbana - Oscary 2011 fot. East News

W stylu Keiry Knightley:

Krótki bob, który nosi Keira Knightley również można stylizować na kilka sposobów. Na przykład chcąc zwiększyć objętość włosów pokręć je mocniej z tyłu głosy, natomiast na przodzie niech loki będą odrobinę luźniejsze. By fryzura była bardziej tematyczna i charakterystyczna, możesz zainspirować się mocnymi lokami w stylu lat 20. czy 30.

Jeśli nie masz pomysłu na uczesanie, a znudziły ci się twoje proste kosmyki, możesz włosy delikatnie pofalować. To proste i nie wymaga dużych nakładów pracy

Keira KnightleyKeira Knightley Keira KnightleyKeira KnightleyKeira Knightley AP/Pier Paolo Cito

Zobacz również:

Fryzury w stylu retro na topie

Więcej o: