Fryzury Sama McKnighta na tygodniu mody w Londynie

Zobaczcie zdjęcia zza kulis pokazu z udziałem Sama McKnighta, światowego ambasadora marki Pantene Pro-V podczas pokazu jesienno-zimowej kolekcji Jaeger.

Stylizacje włosów na pokazie mody marki Jaeger w Londynie przybrały formę swingujących końskich ogonów, na wzór tych z lat 70. Nowoczesne i jakby trochę niedokończone fryzury były doskonałym uzupełnieniem kolekcji o militarnym charakterze.

Fryzury w wykonaniu Sama McKnighta (ambasadora Pantene Pro-V) na pokazie Jaeger fall winter 2011Fryzury w wykonaniu Sama McKnighta (ambasadora Pantene Pro-V) na pokazie Jaeger fall winter 2011 mat. prasowe

O swoich inspiracjach opowiada Sam McKnight - stylista fryzur i ambasador marki Pantene Pro-V

Zainspirował mnie wygląd dziewczyny z lat 70. przechadzającej się po nowojorskim Central Parku z beztrosko kołyszącym się kucykiem. To jest starannie wykonany koński ogon, daleko mu do niedbale związanej kitki, którą ostatnio często widywaliśmy. Zaprezentowana fryzura wymaga sporo pracy. Podstawą takiej stylizacji jest doskonałe wysuszenie włosów na czubku głowy, by zyskały objętość i puszystość. Pracując nad stylizacją, ściągnąłem włosy do tyłu tworząc kucyk umiejscowiony z tyłu głowy dokładnie na linii skroni. Starałem się zachować włosy gładkie po bokach, by nadać fryzurze nieco męski charakter. Gotowy kucyk związałem brązową gumką, która doskonale pasowała do sportowego stylu kolekcji. Na koniec lekko zmierzwiłem włosy na czubku, by nadać fryzurze bardziej naturalny wygląd.

Jak stworzyć taką fryzurę?

Podstawą tej fryzury są świeżo umyte i dobrze odżywione włosy. Jeśli je farbujesz, polecam linię Pantene Pro-V Zdrowy Kolor , która poprawia kondycję włosów farbowanych, przywracając im naturalny połysk, a serum Pantene Pro-V Zdrowy Kolor 3-minutowa Metamorfoza sprawia, że włosy są tak zdrowe, jak przed koloryzacją w zaledwie kilka chwil - mówi Sam. Kiedy ten krok masz już za sobą, nałóż na górne pasma włosów piankę Pantene Pro-V Większa Objętość. Podczas suszenia włosów użyj szczotki z miękkiego włosia, która pozwoli dodać kosmykom objętości. Jeśli to konieczne, w czasie suszenia spryskaj pasma, które zwiążesz w kucyk, lakierem Pantene Pro-V Większa Objętość. Kiedy włosy są już zupełnie suche, ściągnij je w koński ogon z tyłu głowy na linii skroni. Zepnij włosy gumką. Na sam koniec palcami podciągnij włosy do góry, by nieznacznie je unieść i zmierzwić. Gotową stylizację utrwal lakierem Pantene Pro-V Większa Objętość.

Kim jest Sam McKnight?

Od blisko trzydziestu lat nazwisko Sama McKnighta utrzymuje się w czołówce najlepszych stylistów fryzur, pracujących przy pokazach mody i sesjach zdjęciowych.

Punktem zwrotnym jego kariery był rok 1978, kiedy po raz pierwszy pracował przy sesji dla magazynu Vogue. Od tego czasu współpracował z magazynem setki razy, przygotowując stylizacje na okładki i do artykułów prawie wszystkich międzynarodowych edycji pisma. McKnight był szczególnie związany z brytyjskim wydaniem Vogue'a, z którym kreatywna i wzajemnie inspirująca współpraca trwa 30 lat.

Obecnie Sam przygotowuje stylizacje dla znanych fotografów, takich jak: Karl Lagerfeld, Craig McDean, Nick Knight, Solve Sundsbo, Mario Testino i Patrick Demachelier. Napięty kalendarz stylisty wypełniony jest rezerwacjami na sesje zdjęciowe, największe imprezy oraz kampanie reklamowe, na których pracuje z top modelkami, m.in.: Darią Werbowy, Gemmą Ward, Lily Donaldson i Agyness Deyn.

Więcej o: