Sekrety piękna według Lady Gagi

Kiedy większość gwiazd zdradza sekrety dbania o urodę, mówi o sporcie, zdrowej diecie, ulubionych kosmetykach. Lady Gaga, oczywiście na przekór wszystkim ma zupełnie inne tajemnice.

Ostatnio Lady Gaga jeszcze częściej i jeszcze bardziej szokuje nas swoimi wypowiedziami, projektami i wystąpieniami. To artystka, która za wszelką cenę stara się wyróżnić spośród tłumu. Faktem jest jednak to, że jej niekonwencjonalne sposoby zwrócenia na siebie światowej uwagi, mimo, że całkiem skuteczne, nie tylko robią się niesmaczne, ale zwyczajnie nudne.

Każdy ma swój własny sposób na promocję . Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, odnosimy natomiast wrażenie, że Lady Gaga swe szokujące pomysły wprowadza w życie, raczej dlatego, że zależy jej na rozgłosie, a nie dlatego, że w istocie ma tak oryginalną i unikatową osobowość. Przesada niestety w każdym wypadku jest niewskazana.

Jakiś czas temu ujawniła, że tajemnicą jej diety jest codzienne picie whisky (bez komentarza), teraz w magazynie People artystka zdradza inne "wskazówki" dbania o urodę. Przyznała na przykład, że nigdy nie zmywa makijażu. Po prostu kładzie się spać umalowana, a rano jedynie zmienia make up. Każda kobieta zdaje sobie sprawę, że dla skóry jest to zabójcze działanie. Sucha skóra staje się jeszcze bardziej przesuszona, na tłustej z kolei pojawiają się wypryski i stany zapalne. Wieczorne zmywanie makijażu jest jedną z kardynalnych zasad w tematyce pielęgnacji skóry. Gaga jednak nic sobie z tego nie robi. Co, dziwne, jak dotąd skutki takiego działania zdają się nie mieć wpływu jej cerę.

Gwiazda przyznała również, że jej matka Cynthia Germanotta nauczyła ją myć twarz mydłem Ivory. Robi to zawsze przy zmianie makijażu, tuż przed nałożeniem kolejnej warstwy. Zawsze stosuje również krem z filtrem. Używanie kremu i podkładu z wysokim filtrem to chyba jedyna sensowna zasada, której Gaga skrupulatnie i obsesyjnie przestrzega. Taki kosmetyk ma przy sobie zawsze.

Tajnikiem jej makijażu, jest za to - nieużywanie tuszu (chyba tylko wówczas, kiedy akurat nie ma przyklejonych sztucznych rzęs), ponieważ jej zdaniem: "jest to bardziej nowoczesne". Stawia za to na eyeliner. Poza tym Gaga jest zdania, że ma naprawdę dobre geny, dzięki czemu zachowa młodość na dłużej.

Najbardziej ironicznie zabrzmiało jednak jedno z ostatnich zdań artystki, w którym mówi, że nie stosuje się do żadnych zasad, a najważniejsze dla niej jest to, by nie udawać kogoś innego niż się jest.

Któż jednak wie, kto tak naprawdę kryje się pod spektakularnymi strojami, kolorowymi perukami i kosmicznym makijażem?!

Lady Gaga dla V Magazine - skanLady Gaga dla V Magazine - skan Lady Gaga dla V Magazine - skan

Zobacz też:

Lady Gaga o nowych perfumach: to zapach ekskluzywnej prostytutki

Więcej o: