Dlaczego warto zainwestować w serum?

Serum to kosmetyk XXI. Przeczytajcie dlaczego staje się coraz bardziej popularny i z jakich powodów warto w niego zainwestować!

Każdy wie dlaczego powinien systematycznie stosować krem do twarzy. Nie znam kobiety, która na swojej szafce w łazience nie trzyma takiego kosmetyku. Jednak nasza skóra i jej potrzeby są zmienne. Ważny jest nie tylko odpowiedni dobór produktu, ale również konsystencja i moc działania preparatu.

Zanim wybierzesz odpowiedni dla siebie kosmetyk - sprawdź skład, konsystencję, działanie i zapach.

Warto zaopatrzyć się również w aktywne serum. To produkt XXI wieku i nie bez powodu cieszy się on coraz większą popularnością. Mianem tym określane są kosmetyki, które posiadają wysokie stężenie aktywnych związków. Działają znacznie intensywniej niż krem , niejednokrotnie pozwalając na lepszą absorpcję kremu. Dlatego warto używać jednego i drugiego kosmetyku.

Serum jest kosmetykiem, który poprawiać ma organizację i strukturę biologicznego składu skóry. Działa zarówno jak w naskórku, jak i w skórze właściwej. Lepiej niż krem radzi sobie ze zmarszczkami, poza tym silnie nawilża i odnawia. Jeśli zaś chodzi o naskórek - odtwarza on jego tkankę. Struktura komórek się reorganizuje, a ich funkcjonowanie poprawia się.Wszystko zależy od tego na jakie serum się zdecydujemy.

Pierwsze serum zostało wprowadzone na rynek kosmetyczny w 1982 roku przez markę Estee Lauder. Zaczęło się od linii Night Repair . Kilka lat później marka Clarins również wypuściła pierwsze serum. Przez całe lata 90. - produkt był niedoceniany. Dziś ulega to zmianie. Podobnie jak myślenie, że serum to kosmetyk dla starszej pani. To nieprawda, bo w odpowiednie serum warto zainwestować już około 25 roku życia.

Dziś wybór jest już naprawdę duży. Serum bogate w związki czynne - przyśpiesza odnowę komórkową, silnie regeneruje i odżywia. W krótszym czasie przynosi pożądane efekty. Pamiętajmy jednak, że podobnie jak w przypadku kremu - serum również nie powinno być wybierane przypadkowo.

Nowością, która pojawiła się w Polsce niedawno jest linia M Picaut. Używam serum już od 2 miesięcy i jestem nim zachwycona. Moja skóra jest widocznie lepiej nawilżona i odżywiona. M Picaut to marka kosmetyków naturalnych. Jestem alergikiem i czasem obawiam się używać kosmetyków naturalnych, ponieważ wbrew pozorom często zdarza się, że uczulają. Tym razem jednak nic takiego się nie stało. Jest to linia, która według naszej opinii, warta jest polecenia, mimo, iż kosmetyki nie są wyjątkowo tanie.

Niżej znajdziecie zestawienie kilku propozycji.

Więcej o: