Wyimaginowane treningi. Siła tkwi w umyśle!

Nie doceniamy potęgi ludzkiego umysłu. Naukowcy z Tajlandii udowodnili, że już samo intensywne myślenie o ćwiczeniach przekłada się na fizyczne moce sprawcze.

Wstępny raport naukowców z Tajlandii, opublikowany w magazynie The Journal of Medical Association zawiera zadziwiające wnioski. Okazuje się bowiem, że już samo myślenie o ćwiczeniach fizycznych bez faktycznego ich wykonywania, daje efekty!

Osoby biorące udział w badaniu dostały do wykonania 3 zestawy zadań. Musieli opracować tematy związane z treningiem mięśni bicepsów i ramion. Jednocześnie mieli wyobrażać sobie trzy razy w tygodniu samych siebie wykonujących wybrane ćwiczenia. Po ośmiu tygodniach, mimo braku widocznych fizycznie zmian w wyglądzie mięśni - wytrzymałość i siła rąk uczestników wzrosła o 30 do 40%.

Powód?

Okazuje się, że umysł kontroluje ciało do tego stopnia, że mózg 'zmusza' włókna mięśniowe i neurony ruchowe do pracy siłą podświadomości - wyjaśnia autor badania Dootchai Chaiwanichsiri z Uniwersytetu Chulalongkorn w Tajlandii.

Mówi się, że człowiek wykorzystuje na co dzień bardzo niewielkie możliwości swojego mózgu (około 10%). Zagadnienie nie jest do końca wyjaśnione. Wydaje się jednak, że postęp i szybkość z taką odkrywamy nowe możliwości, może nas jeszcze nie raz zaskoczyć! Dziś, mimo ogromnej wiedzy, zapewne wciąż nie mamy pojęcia do czego, tak naprawdę zdolny jest ludzki mózg!

Wybierz dietę dla siebie! Zajrzyj na: Odważ się

Zobacz też:

Odchudzanie za pomocą chipa

Więcej o: