Coca-Cola Light w wydaniu Karla Lagerfelda. Nowa butelka, taka sama szkodliwość!

Karl Lagerfeld już po raz drugi zaprojektował limitowaną edycję butelek dla Coca Coli. Sprzedaż wzrośnie. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to jeden z najbardziej niezdrowych napojów na świecie. I to pod każdym względem.

Pierwszy raz limitowana edycja butelek Coca Coli została zaprojektowana przez projektanta rok temu. Napoje zniknęły ze sklepowych półek niemal natychmiast.

Zeszłoroczna butelka była biała. Widoczna była na niej charakterystyczna sylwetka Karla Lagerfelda. W różowym kolorze był kapsel oraz "light". Na dole dodany został podpis kreatora.

W reklamie wystąpili Baptiste Giabiconi i Coco Rocha .

Limitowana Coca Cola Light w butelce autorstwa Karla Lagerfelda - Coco Rocha i Baptiste GiabiconiLimitowana Coca Cola Light w butelce autorstwa Karla Lagerfelda - Coco Rocha i Baptiste Giabiconi Coco Rocha i Baptiste Giabiconi fot. colette.fr Coco Rocha i Baptiste Giabiconi fot. colette.fr

W tym roku butelki wyglądają nieco ciekawiej, mimo, że kolorystyka pozostała identyczna. Białe butelki zostały ozdobione w paski, groszki i gwiazdki, nawiązujące do stylu ikonicznych bohaterek Coca Coli - Bernadette, Irene i Eleanor.

Projekt opłacalny zarówno dla samego Karla Lagerfelda, który i tak jest już od dawna jednym z najbardziej znanych i cenionych projektantów na świecie, jak i dla samego giganta jakim jest marka Coca-Cola.

Warto jednak wspomnieć, (bo niewiele konsumentów się nad tym zastanawia) o ogromnej szkodliwości Coca-Coli. W wersji Light- szkodzi tak naprawdę jeszcze bardziej!

Oprócz powszechnej wiedzy na temat tego, że służy jako odrdzewiacz i świetnie czyści się nią srebro - w kilku stanach USA oddziały drogówki posiadają po 2 galony Coca-Coli. Po wypadkach, szybko zmywa krew z jezdni.

10 minut po wypiciu tylko jednej puszki Coli dostarczasz organizmowi aż 10 łyżeczek cukru. Jest to 100% naszego dziennego zapotrzebowania na niego. Nie czujesz przesłodzenia, bo kwas fosforowy niweluje ten smak. 20 minut później cukier jest już we krwi co powoduje strzał insuliny. Wątroba broni się w ten sposób, że cały cukier zamienia w tłuszcz.

już po godzinie organizm zaczyna się oczyszczać. Kwas fosforowy związuje w jelicie potrzebne nam minerały takie jak: wapń, magnez i cynk. Duża dawka sztucznych słodzików i cukru dodatkowo zwiększa wydalanie wapnia wraz z moczem. Idąc do toalety pozbywamy się sodu, mikroelementów oraz elektrolitów, które na przykład służą kościom.

Coca Cola Light, tym różni się od zwykłej, że zamiast cukru zawiera słodzik, który wprawdzie nie zawiera kalorii, jednak zawiera aspartam, który jest 160-200 razy słodszy od cukru. Naukowe badania świadczą o jego bardzo wysokiej szkodliwości na organizm ludzki. Może być on czynnikiem wpływającym na rozwój chorób wzroku, cukrzycy, otyłości, ADHD, chorób Parkinsona, Alzheimera i raka.

50% zawartości aspartamu to fenyloalanina, która obniża produkcję serotoniny, co z kolei prowadzi do zmian nastroju, zaburzeń snu i depresji. W składzie jest formaldehyd (wykorzystywany jako konserwant), który na liście EPA widnieje jako niebezpieczna substancja chemiczna. Powstaje on z rozpadu metanolu, którego niekorzystny wpływ na wzrok, wątrobę, trzustkę i inne narządy jest udokumentowany naukowo. Już dwie łyżeczki tej substancji wystarczą, by spowodować śmierć człowieka. W puszce ze słodkimi, gazowanymi napojami mieści się 200 mg aspartamu, czyli aż 20 mg metanolu.

Zanim następnym razem sięgnięcie po puszkę Coli )nawet w opakowaniu od Lagerfelda), czy Pepsi i wielu innych sztucznych napojów gazowanych - warto zastanowić się dwa razy!

Wybierz dietę dla siebie! Zajrzyj na: Odważ się

Zobacz też:

W dążeniu do pięknego i zgrabnego brzucha

Oraz:

Ostra papryka przyśpiesza przemianę materii

Więcej o: