Metamorfozy - makijaż ślubny

Najbardziej wyjątkowym makijażem dla kobiety, jest ten w dniu ślubu. To uroczystość na której każda z nas chce wyglądać olsniewająco i niecodziennie. Bardzo często panie pytają, jakie są zasady wykonania makijażu ślubnego, techniki, sposób dopasowania kolorystyki oraz stopień intensywności dla określonego typu urody. Oto odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Jakimi kosmetykami wykonać makijaż, aby był trwały i utrzymał się na twarzy przez wiele godzin?

Na trwałość makijażu wpływa zarówno jakość kosmetyków, jak też kolejność i technika ich aplikacji. Należy nałożyć bazę matującą, która zapobiega błyszczeniu cery. Podkład powinien być kryjący o właściwościach matujących. Dzięki temu niedoskonałości zostaną zatuszowane, a cera wygładzona. Puder jest kluczowym kosmetykiem decydującym o trwałości makijażu. Powinien być przezroczysty i posiadać właściwości matujące. Najlepiej sprawdzają się pudry transparentne, o wysokich właściwościach utrwalających.

Jak dopasować kolory oraz intensywność makijażu?

Aby makijaż był spójny z całą stylizacją, należy wziąć pod uwagę odcień sukni, kolory kwiatów, biżuterii oraz dodatków.

Należy też zwrócić uwagę na indywidualne barwy każdej kobiety, a więc kolor włosów, oczu i odcień karnacji. Dobierając kolorystykę makijażu należy pamiętać, że dobrze dopasowane kolory to takie, które współgrają z urodą i stylizacją ale nie dominują nad nią.

Kolor w zewnętrznych kącikach oczu to cień modelujący. Jest najciemniejszy ze wszystkich wybranych i w zależności od kształtu oka zawsze nakładamy go inaczej. Ten cień nadaje makijażowi wyrazistości i intensywności.

Kolor cieni na środkowej części powieki powinien korespondować z dominującymi kolorami w stylizacji, natomiast kolor w kącikach wewnętrznych oczu ma za zadanie rozświetlać makijaż. Doskonale sprawdzają się cienie satynowe Glamour, które mienią się różnymi kolorami zdobiąc makijaż.

Na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę wykonując makijaż ślubny?

Kolor podkładu musi być doskonale dopasowany do odcienia cery. Kosmetyk musi być bardzo starannie rozprowadzony, aby nie tworzył smug.

Bardzo ważne jest również zastosowanie bazy pod cienie do powiek, dzięki której makijaż oczu nie rozmazuje się, a kolory nie tracą intensywności.

Cała cera musi być perfekcyjnie pokryta pudrem, który przedłuża trwałość makijażu. Modelując twarz pudrami brązującymi i różami, należy bardzo starannie rozcierać ich granice, aby nie tworzyły plam. Makijaż ślubny to także makijaż fotograficzny, zatem wszelkie niedopracowania będą uwidocznione na zdjęciach.

Na zakończenie makijażu warto użyć fiksera w sprayu, który uodparnia makijaż na działanie czynników zewnętrznych, czyli: na wilgoć, łzy, pot czy ścieranie.

Nie ma jednej recepty ani złotego sposobu na wykonanie ślubnego makijażu. Każda kobieta ze względu na typ urody, kształt twarzy, oczu oraz całej stylizacji wymaga indywidualnego podejścia.

Zapraszam do czerpania inspiracji także z mojej książki "Sztuka makijażu profesjonalnego" Szczegóły na stronie www.uzarowicz.com

Wioletta Uzarowicz - wizażystka profesjonalnych firm kosmetycznych. Makijażystka w konkursach Miss Polonia, Elite Model Look. Ekspert w programach telewizyjnych. Autorka podręcznika dla wizażystów "Sztuka makijażu profesjonalnego".

Modelka: Edyta Trzcińska

Fotograf Bartek Wardziak

Suknia Salon Splendor

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Więcej o: