Modowy hit: męski look

Kobiety czerpią z męskiego stylu już od ponad stu lat. W tym roku jednak jest to wyjątkowo wyraźny trend.

Modowy hit: męski look

W ciągu ostatniego miesiąca męskie stylizacje upodobało sobie wyjątkowo dużo celebrytek. Pierwsza była Winona Ryder, która na premierze "Czarnego łabędzia" zamiast wieczorowej sukni założyła garnitur i krawat. Jej stylizacja wywołała duże zainteresowanie, chociaż nie tylko pozytywne emocje. Na męski total look postawiła również Agyness Deyn, w której naturze leży szokowanie. Po tym jak modelka zgoliła głowę na łyso coraz częściej zaczęła chodzić w androgynicznych, punkowych stylizacjach. Przeważnie można ją spotkać w luźnych bluzach, podartych rurkach i martensach, ale męski look postanowiła również wypróbować w wydaniu eleganckim, przerzucając się na białą bluzkę i garnitur. W czarno - białej "garniturowej" kreacji można było niedawno zobaczyć Lady Gagę - piosenkarka na lotnisku pojawiła się kreacji awangardowego projektanta Hussein'a Chalayan'a.

Givenchy Givenchy kolaż Lula.pl

Modowy hit: męski look

Nic dziwnego, że gwiazdy pokochały męski look - u kobiet zawsze funkcjonował jako symbol emancypacji, buntu, ale również elegancji. W tym roku to również jeden z głównych jesienno - zimowych trendów. Pojawiała się w kolekcjach Givenchy (na zdjęciu) - tu klasyczny męski garnitur zestawiony jest z kobiecymi koronkami założonymi pod spód.

Modowy hit: męski look

Męskie inspiracje widać również w kolekcji Martina Margieli. Znajdziemy w niej jak zwykle dekonstrukcję formy i zabawy proporcją.

Modowy hit: męski look

Hussein Chalayan to ostatnio ulubiony projektant Lady Gagi. Ubrania projektanta uchodzą za awangardowe - Lady Gaga najwyraźniej uważa je jednak za kwintesencję "casualowego" stylu i występuje w nich na co dzień.

Modowy hit: męski look

Podstawą tegorocznego męskiego looku jest marynarka o luźnym, prostym kroju, może być trochę za duża - niemal dosłownie pożyczona z męskiej szafy, bez kobiecych wstawek, zwężeń czy aplikacji. W przypadku spodni panuje większa dowolność, chociaż spodnie również powinny być utrzymane w męskim duchu. Możemy wybrać spodnie z długimi, szerokimi, prostymi nogawkami, lub zwężane, o diamentowym kroju. Mogą być również węższe nad kostkę.

Na kolażu od lewej, od góry: lookbook Zara bluzka , spodnie , spodnieTopshop , spodnie New Look , spodnie Topshop , marynarka New Look , marynarka Zara

Modowy hit: męski look

Pod spód możemy założyć klasyczną, rozpinaną koszulę. Jeśli ten pomysł wydaje nam się zbyt oczywisty, warto zainwestować w minimalistyczną, białą bluzkę, a nawet t-shirt - bez ozdób, uszytą z naturalnych tkanin - lnu, bawełny, dżerseju. Wieczorem białą bluzkę możemy zamienić na czarną koronkę - tak jak w kolekcji Givenchy.

Na kolażu od lewej, od góry: Asos ok 150zł, Minimarket, Asos.com 184$, H&M 39,90zł, Asos ok 140zł, H&M 99zł.

Modowy hit: męski look

Warto również pobawić się dodatkami. Dorzucając do stylizacji męski kapelusz czy krawat dodamy jej charakteru. W przypadku butów również mamy duży wybór - w tym roku dużą popularność zdobyły "męskie" fasony - wróciły martensy, sztyblety czy oksfordki. Męski look możemy jednak zawsze przełamać klasycznymi szpilkami.

Na kolażu od lewej, od góry: sztyblety Bata 239zł, szpilki Aldo ok 350zł, kapelusz Urban Outfitters ok. 150zł, filcowe "oksfordki" Urban Outfitters ok 150zł, kozaki Aldo ok 550zł, sznurowane Vagabond ok 225zł, krawat - naszyjnik Urban Outfitters ok 70zł

Więcej o: