Sucha skóra zimą - metody pielęgnacji

Niska temperatura, wiatr, ogrzewane pomieszczenia zimową porą może sprawiać, że czujemy dyskomfort suchej, ściągniętej skóry. Zimą potrzebuje ona szczególnej pielęgnacji.
Postanowienia do walki z trądzikiem Postanowienia do walki z trądzikiem Fot. Shutterstock

Letnia - nie gorąca woda!

Gorąca woda pozbawia skórę nawilżenia. Jeśli jednak nie wyobrażacie sobie prysznica pod strumieniem letniej wody, skróćcie jego trwanie. I niech to będzie jeden prysznic dziennie. Lepiej zaprzestać długich, gorących kąpieli w wannie (które przecież zimą najbardziej lubimy). Jeśli jednak nie możesz obejść się bez kąpieli, zamiast płynu, używaj olejków, które natłuszczą skórę.

Jeśli chodzi o temperaturę wody do mycia, ta sama zasada dotyczy rąk. Myj je w letniej wodzie. Jeśli ręce robią się czerwone, woda na pewno jest za gorąca.

Jak pozbyć się zaskórników? Jak pozbyć się zaskórników? Fot. Shutterstock

Nawilżaj ciało (i ręce) po myciu

Dobry balsam nawilżający to klucz do miękkiej i zdrowej skóry podczas zimy. Balsamy i kremy można nakładać na lekko wilgotną skórę, co powoduje zatrzymanie większej ilości wody w naskórku. Skóry staraj się nie trzeć ręcznikiem, delikatnie osuszać przykładając go do skóry miejsce przy miejscu.

Złuszczaj skórę raz w tygodniu

Nawilżanie jest bardziej efektywne, kiedy stosuje się je na złuszczoną skórę. Używaj peelingu pod prysznicem. Do twarzy wybieraj delikatne peelingi z łagodnymi drobinkami ścierającymi.

Zainwestuj w nawilżacz powietrza

Skóra potrzebuje około 30-procentowej wilgotności, żeby zachować dobre nawilżenie. W ogrzewanych pomieszczeniach wilgotność nie przekracza 10 procent. Ale specjalistyczny nawilżacz to wydatek. Dlatego powietrze w pokoju, gdzie śpisz można nawilżyć również rozwieszając na kaloryferach mokre ręczniki.
kolaż lula.pl kolaż lula.pl Fot. Shutterstock

Unikaj mydła

Lepiej zastąpić je nawilżającymi żelami i emulsjami, np. z gliceryną.
Zielona herbata Zielona herbata Fot. Shutterstock

Nawilżaj od środka

Picie odpowiedniej ilości wody to wymóg nie tylko letnich miesięcy. Skóra nawadniana od środka, będzie lepiej nawilżona na zewnątrz. Nie zapominaj o zielonej herbacie - jej właściwości są dobroczynne o każdej porze roku.
Co twoje usta mówią o tobie? Co twoje usta mówią o tobie? kolaż lula.pl

Nie zapominaj o ustach

Wysychają szybciej niż inne partie skóry, dlatego konieczne jest ich częste nawilżanie balsamem. Zawsze miej przy sobie wazelinę. I nigdy nie oblizuj ust będąc na dworze.
Jak zlikwidować zmarszczki Jak zlikwidować zmarszczki fot. Shutterstock

Wrażliwa twarz

Zadbaj o dobre nawilżenie i natłuszczenie skóry zimą. Okrywaj twarz szalem, gdy wieje zimny wiatr.
Silnie drażniąca może być również woda z kranu. Używaj wody mineralnej. Albo, jeśli masz wyjątkowo wrażliwą skórę, zrezygnuj z mycia wodą i zastąp mycie przetarciem twarzy mleczkiem.

W zimowym czasie możesz używać nieco bardziej tłustego kremu. Będzie on chronił twoją twarz.

Dobrze robi spryskiwanie w ciągu dnia twarzy wodą w sprayu (zrób to także przed nałożeniem kremu).

Więcej o: