Jak pozbyć się zaskórników?

Która z nas nie marzy o gładkiej cerze bez krostek i zaskórników? To marzenie jest jednak realne. Zaskórników można się pozbyć albo chociaż sprawić, że będą mniej widoczne.

Zasady pielęgnacji skóry z zaskórnikami :

1. Mycie twarzy - używaj dowolnych preparatów myjących, choć najlepsze będą żele i toniki z kwasami (w niskich stężeniach - salicylowym, mlekowym, glikolowym). Ich zadaniem będzie stymulacja odnowy komórkowej i złuszczenie martwego naskórka. Dobrym rozwiązaniem są tez płatki kosmetyczne z mikrogranulkami złuszczającymi . Nie myj twarzy gorącą wodą .

2. Eskfoliacja - przy niedużym problemie raz w tygodniu wykonaj peeling , np. gommage, enzymatyczny lub mechaniczny z delikatnymi drobinkami ściernymi. Raz w miesiącu wykonaj mikrodermabrazję za pomocą gotowych domowych zestawów, które są do kupienia w sklepach. Przy cerze z mocno widocznymi zaskórnikami rób zabieg częściej - raz, dwa razy w tygodniu. Uważaj jednak, by nie podrażnić skóry zbyt mocnym pocieraniem.

3. Nawilżanie - jest niezwykle ważne w pielęgnacji skóry zaskórnikowej, bo ma wpływ na gospodarkę tłuszczową. Pozbawiona wody skóra chce sama zabezpieczyć się przed wysychaniem , więc produkuje więcej sebum , co powoduje dalsze rozszerzanie się porów. Najlepiej, żeby kremy zawierały filtry UV i antyutleniacze (które zmniejszą tempo powstawania zaskórników)

4. Ściąganie - na rynku są już specjalne emulsje minimalizujące pory . Mają one działanie obkurczające ujścia gruczołów, matują i wyrównują powierzchnię skóry. Dobre efekty dają też maski . Te z glinką działają jak bibuła - wyciągają nadmiar tłuszczu. Efekt jest jednak chwilowy. Na dłużej działają maski z kolagenem i algami.

Unikaj : Wyciskania - powodują szybszą produkcję sebum i rozpychanie porów Przesuszenia skóry, co również powoduję nadprodukcję sebum Sauny i gorących kąpieli Opalania , które wcale nie "leczy" skóry zaskórnikowej. Na co dzień stosuj kremy z filtrem UV.

Możesz poddać się zabiegom w gabinecie dermatologicznym lub kosmetycznym:

- mikrodermabrazja - działa z użyciem tlenku glinu lub diamentowych końcówek mechanicznie ściera naskórek

- peeling kawitacyjny - działa za pomocą fal ultradźwiękowych, których drgania powodują odłączenie się martwej warstwy rogowej od naskórka

- peelingi chemiczne - hamują wydzielanie łoju i usuwają martwe komórki naskórka (stosowane są kwasy pirogronowy, salicylowy, mlekowy, migdałowy, glikolowy)

Czytaj także w Znam.to: Peeling z kwasem glikolowym - niepozorny, ale znakomity

Więcej o: