Najwięksi ekscentrycy świata mody

Podgrzewana bielizna, dziwaczne kapelusze i ciężarówki ubrań? Lula ma dla Was listę pięciu największych indywidualistów świata mody. Zobacz, kto to i przekonaj się, że bez nich nic nie byłoby takie samo!

1. John Galliano

Projektanci dzielą się na różne grupy. John Galliano nie należy do żadnej z nich. Jest jedyny w swoim rodzaju!

Każda kolejna kolekcja Diora jest niezwykła. Dlaczego? Bo stoi za nimi równie niezwykły człowiek!

W 1984 roku John Gallianou kończył prestiżową szkołę Central Saint Martins . Od tamtego momentu jest magikiem świata mody. Nikt nie potrafi czarować tak jak on. Wystarczy spojrzeć na jego kolekcje...oraz na niego samego! Pirat, dandys, francuski kochanek...John Galliano ma wiele twarzy. A jego pozycja w świecie mody jest tak samo silna jak 20 lat temu !

Karl LagerfeldKarl Lagerfeld REUTERS/ALEX GRIMM

2. Karl Lagerfeld

Chyba nikomu nie trzeba go przedstawiać. Świat mody go uwielbia! A on sam dobrze o tym wie...

Dobrze skrojony garnitur, biała koszula, czarne okulary, motocyklowe rękawiczki oraz siwe włosy związane w kucyk to jego znaki rozpoznawcze .

Karl Lagerfeld jest urodzonym narcyzem ! Najlepiej dowodzi temu pomysł zaprojektowania pluszowego misia...na wzór własnego wizerunku oczywiście! Czyżby Karl chciał sam sobie wystawić pomnik ?

To nie wszystko! Wróćmy do czasów jego dzieciństwa.

Pochodzący z bardzo bogatej rodziny projektant, od najmłodszych przejawiał oznaki indywidualizmu i...samouwielbienia.

W wieku 4 lat posiadał on służącego, którego zadaniem było..podgrzewanie bielizny , tak by mały Karl nie marzł! Czy to nie fanaberia? Nie w przypadku malca mieszkającego w przepięknej rezydencji w sercu Hamburga!

Jednak dla świata mody liczy się coś innego. Karl jest maszynką do robienia pieniędzy.

Dom mody Chanel cieszy się obrotami w wysokości 500 milinów dolarów ! Jaka jest recepta na taki sukces? To wie tylko Karl. To w jego głowie rodzą się pomysły, które przynoszą fortunę. Kto inny miałby odwagę zestawić perły z motocyklowymi butami?

Vivienne WestwoodVivienne Westwood RICHARD YOUNG / REX FEATURES/EAST NEWS/Richard Young / Rex Features

3. Vivienne Westwood

Przez jednych kochana, przez innych nierozumiana. Prawa jest jednak taka, że nikt inny w ostatnim trzydziestoleciu nie miał tak silnego wpływu na światowe trendy.

Vivienne Westwood żyje według własnych zasad. Mówi zagadkowo, cytuje siedemnastowieczną poezję, dyskutuje o światowej polityce...a brzmi przy tym jak dobra ciocia !

To ona uratowała szkocki tweed. Dopiero za nią poszli inni, między innymi duet Dolce i Gabbana.

Rude włosy, szalone stroje własnego projektu, trampki, leginsy, bluzy z kapturem, bielizna na wierzchu i styl punk - oto Vivienne Westwood, rockowa babcia świata mody!

Anna Piaggi, ikona stylu i dziennikarka włoskiego Vogue'aAnna Piaggi, ikona stylu i dziennikarka włoskiego Vogue'a Fot. East News

4. Anna Piaggi

To kolorowy ptak i najważniejsza kobieta świata mody w jednym!

Anna Piaggi to dziennikarka, stylistka i fashionistka odpowiedzialna za odkrycie najlepszych fotografów, projektantów i modelek na świecie. To także autorytet , którego nikt nie próbuje podważyć!

I chociaż jej stroje mogą szokować (czy nie przypomina Wam szalonego kapelusznika z "Alicji w Krainie Czarów"?) uwierzcie na słowo...to wyrocznia mody ! Niech Was nie zmyli jej kolorowy styl. W 2006 roku w Victoria and Albert Museum w Londynie odbyła sie wystawa jej kreacji!

Sama Anna przyznaje, że nigdy nie pokazała się publicznie dwa razy w tym samym stroju. To tłumaczy fakt, dlaczego w podróż zabiera ciężarówki ubrań !

Patricia FieldPatricia Field CHARLES SYKES / REX FEATURES/Charles Sykes / Rex Features

5. Patricia Field

Kolejne niepodważalne guru mody.

Świat mody Patricia zna jak własną kieszeń. Jest jedną z najbardziej poważanych stylistek świata. Wykreowała przecież najważniejszą ikonę stylu ostatnich lat, Carrie Bradshaw z "Seksu w wielkim mieście"! Jest również autorką kostiumów do filmu "Diabeł ubiera się u Prady" oraz serialu "Ugly Betty".

To ona, wcześniej niż wszyscy inni, wie co będzie modne w kolejnym sezonie! Sama również ma niepowtarzalny styl, a jego najważniejszym elementem jest....czerwona burza włosów !

A co Wy o nich myślicie? To autorytety zasługujące na uwielbienie czy dziwadła , które powinny znaleźć się na peryferiach świata mody?

Lula nie ma wątpliwości. Bez nich świat mody byłby o wiele bardziej ubogi .

Zobacz także:

Niedźwiadek Karl

Patricia Field - czerwonowłosa wizjonerka

Czytaj w Znam.to: Galenic, Olejek arganowy do twarzy - kuracja dla cery odwodnionej

Więcej o: