Zapytaj stylistkę: figura klepsydry

Niesamowicie kobieca, pięknie proporcjonalna, zaokrąglona - taka jest sylwetka pań o figurze klepsydry. Lula podpowie, jak podkreślić obfite kształty, by wyglądały jeszcze piękniej.

Sylwetka klepsydry charakteryzuje się szerokimi biodrami, proporcjonalnymi do szerokości ramion, wąską talią, obfitymi udami i biustem , przypomina kształtem literę "X ".

Wszystkie klepsydry powinny skupić się na pokazywaniu swoich walorów. Zatem doradzamy wszelkie stroje, które podkreślają wąską talię . Mogą to być sukienki z paskiem, lub takie, które eksponują wcięcie w talii.

Sukienka, Fendi, 685 euro,

www.net-a-porter.com

, Torebka, Fendi, 745 euro, www.net-a-porter.com, Szpilki, Miu Miu 290 euro, www.net-a-porter.com.

Podkreślajmy zaokrąglone biodra i uda , obcisłymi sukienkami, ołówkowymi spódnicami lub spodniami z wysokim stanem. Unikajmy natomiast workowatych strojów, zbyt dużych rozmiarów i materiałów, które nie dopasują się do ciała. Korzystniejsze będą stroje w jednolitym kolorze , a jeżeli zależy nam na wzorze wybierzmy kwiaty lub miękkie kształty zamiast geometrycznych, które mogę nie pasować do sylwetki.

Sukienka, DKNY, 338 euro, www.net-a-porter.com, Szpilki, Alexander Mcqueen, 470 euro, www.net-a-porter.com.

Delikatne eksponowanie biustu pomoże w podkreślaniu proporcji . Unikajmy golfów , które mogą spowodować, że ramiona będą wyglądać na większe. Szpilki potrafią pięknie wymodelować nasze nogi, dlatego nie bójmy się wysokich obcasów.

Sukienka, Luella, 823 euro, www.net-a-porter.com, Szpilki, Brian Atwood, 445 euro, www.net-a-porter.com.

Jak myślicie czy ta niezwykle kobieca sylwetka jest doceniana w świecie anorektycznych modelek ?

Kaw

A Ty, jesteś jabłkiem czy gruszką?

Wydłuż optycznie swoje nogi!

Czytaj w Znam.to: P rzeciętniak wśród baz pod makijaż

Więcej o: