Pół wieku z Barbie

Barbie wybiera się na londyński Tydzień Mody! W jakim celu? Po piękne stroje oczywiście. Taki prezent zafundowała jej firma Mattel na pięćdziesiąte urodziny.

Firma Mattel została sponsorem kolekcji dwóch wybitnych projektantek młodego pokolenia Roksandy Ilincic i Danielle Scutt , które zaprezentowane zostaną na zbliżających się pokazach mody w stolicy Anglii. Obie projektantki mają w zamian stworzyć zestaw ubrań dla najsłynniejszej lalki świata. Stroje te nosić będzie Barbie z limitowanej serii, która pojawi się z okazji jej pięćdziesiątych urodzin.

AP/Christof Stache

Nie mogłam się doczekać, by ubrać Barbie. Ona jest ikoną i modelką o idealnych wymiarach - powiedziała Roksanda Ilincic.

Jej klientkami są m.in. Gwyneth Paltrow i Claudia Schiffer.

Danielle Scutt również pozytywnie zareagowała na współpracę z Mattel. Przyznała nawet, że już podczas studiów w Central Saint Martin's analizowała styl Barbie.

AP/Christof Stache

Pierwsza Barbie ubrana była w strój kąpielowy w biało-czarne paski. Jej włosy spięte były w koński ogon. Tak lalka wyglądała 9 marca 1959 roku, gdy zadebiutowała na wystawie zabawek w Nowym Jorku. Od tego wydarzenia minęły lata, a wizerunek Barbie ewoluował z każdą mijającą dekadą.

REUTERS/INA FASSBENDER

Już wcześniej Barbie ubierana była przez czołowych projektantów takich jak Giorgio Armani, Oscar de la Renta lub Zac Posen. Nosiła też suknie ślubne Very Wang i Caroliny Herrery.

REUTERS/Michaela Rehle

Makijaż? Barbie używa tylko kosmetyków MAC . Samochody? Nie jeden mężczyzna mógłby jej zazdrościć. Podobno jeździła nawet Ferrari .

Dzięki Roksandzie Ilincic i Danielle Scutt ulubienica wszystkich (małych i dużych) dziewczynek znów znajdzie się w centrum zainteresowania. Tym razem w nowych szatach i z odświeżonym wizerunkiem.

Andrzej Grabarczuk

Zobacz także:

50. urodziny lalki Barbie!

Więcej o: