Zapytaj stylistkę: figura prostokąt

Drew Barrymore posiada figurę, którą styliści nazywają prostokątem lub papryką. Zastanowimy się, jak powinnyśmy się ubierać mając taką sylwetkę.

W naszym cyklu omówiliśmy już wiele figur . Pisaliśmy o klepsydrze, jabłku i gruszce, znamy podstawowe zasady jak retuszować te części ciała, które proporcjonalnie są większe, a jak uwydatniać te, które są przez inne partie ciała przyćmione.

By dobrze wyglądać, będąc prostokątem musimy wykorzystać wszystkie sztuczki, gdyż jest to figura, w której,

podobnie jak w jabłku

, zostały zagubione proporcje. Brak widocznego wcięcia w talii, ramiona tak szerokie jak biodra, mały lub zbyt obfity biust, brzuch i pupa płaskie.

Musimy się skupić na nadaniu naszej figurze proporcji . Uwydatnijmy talię poprzez: paski, żakiety, biodrówki i dopasowane stroje. Nadajmy biodrom kobiecych kształtów dzięki sukienkom bombkom podobnie jak na zdjęciu poniżej Drew Barrymore . Ten typ spódnicy powiększy optycznie biodra i utworzy wcięcie w talii. Do tego dopasowana bluzka lub żakiet z paskiem, a nasza figura będzie przypominać proporcjonalną klepsydrę.

Żakiet, River Island, 32.99 GBP, www.riverisland.com Spódnica, H&M, 14.90 EUR, www.shop.hm.com

Znów posłużymy się przykładem Drew Barrymore by zaprezentować idealne zestawienia dla prostokątów. Sukienka z delikatnymi rękawkami zniweluje niezbyt atrakcyjne ramiona , a pasek nada ciału proporcji oraz element ubioru, który nadaję się dla wszystkich typów figury: szpilki.

(od lewej)Pasek, Top Shop, 20.00 GBP, www.topshop.com Sukienka, Top Shop, 38.00 GBP, www.topshop.com Sukienka, Top Shop, 32.00 GBP, www.topshop.com Pasek, H&m, 12.90 EUR, www.shop.hm.com

Która z gwiazd posiada jeszcze taki typ sylwetki?

Kaw

Zobacz także:

A Ty, jesteś jabłkiem czy gruszką?

Klepsydra - jak podkreślić atuty tej figury?

Czytaj w Znam.to: Dobry krem do rąk dla aktywnej kobiety

Więcej o: