Zapytaj stylistkę: figura ogórek

Lula podpowiada, jak z chłopięcej figury ogórka zrobić swój największy atut.

Przyjrzyjmy się figurze najmocniej lansowanej przez media. Mimo iż wiele gwiazd, jak np. Beyonce , starają się zmienić kanon piękna, nadal większość projektantów wybiera chude modelki. Taka też jest figura ogórka . Jest to drobna, chłopięca postura . Ramiona i biodra tej samej szerokości, płaski brzuch i pupa, małe piersi oraz długie nogi.

Dz iewczyny o takiej figurze powinny nadać swoim kształtom krągłości i kobiecości. Nie nośmy zbyt obcisłych rzeczy , postarajmy się dobrać takie ubrania, które będą trochę większe ale nie będą workowate. Najlepsze są tuniki , zamaskują brak talii i chudy tułów a podkreślą piękne, szczupłe nogi. Ważną rolę odgrywają dodatki , przede wszystkim szale, chusty i czapki . Nie bójmy się wielu warstw , one na pewno dodadzą nam objętości .

Lula proponuje dla ogórków zestaw na co dzień . Szersza tunika w geometryczne wzory , sprawi, że górne partie ciała wydadzą się większe. Do tego załóżmy grube, czarne legginsy , mokasyny i duży szal . Strój niezwykle wygodny, a każdy ogórek będzie w nim wyglądał dobrze.

Jessica Alba fot. East NewsJessica Alba fot. East News Jessica Alba fot. East News Tunika, Top Shop, 32,00 GBP, www.topshop.com ; Legginsy, Top Shop, 18,00 GBP, www.topshop.com; Szal, H&M, 7,90 EUR, www.shop.hm.com ; Buty, Top Shop, 30,00 GBP, www.topshop.com.

Na większe wyjścia obowiązkowo dla ogórków spódnica typu: ołówek oraz zwiewna bluzka z dekoltem. Uważajmy tylko na bluzki, które mogłyby odsłaniać kościste klatki piersiowe i zbyt małe piersi. Jeżeli bluzka ma zbyt duży dekolt załóżmy pasujący do wszystkiego szal .

Jessica Alba fot. East News

Bluzka, River Island, 24,90 EUR,

www.riverisland.com

; Spódnica, Top Shop, 32,00 GBP, www.topshop.com.

Macie problemy ze zbyt szczupłą sylwetką? Co nosicie, a czego nigdy nie wkładacie na siebie?

Kaw

Zobacz także:

A Ty, jesteś jabłkiem czy gruszką?

Klepsydra - jak podkreślić atuty tej figury?

Prostokąt - w walce o kobiece kształty

Czytaj także w Znam.to: Baza pod cienie Artdeco - makijażowe wspomaganie

Więcej o: