Sophia Kokosalaki - dziesięciolecie marki

Znana grecka stylistka pytana o to, jak widzi sama siebie za kolejnych 10 lat, odpowiada z uśmiechem - "żywa i w pracy".

Sophia Kokosalaki , światowa projektantka polsko-greckiego pochodzenia, obchodzi w tym roku dziesiątą rocznicę pracy w zawodzie stylisty. Z tej okazji na rynku pojawiła się specjalna mini-kolekcja, którą można było oglądać na uroczystym pokazie w Londynie. Projekty zostały zainspirowane kolekcjami z minionych dziesięciu lat . -

Wybrałam najciekawsze kreacje i przerobiłam je, nadając im wymiar współczesny. Wydają mi się wciąż aktualne i ciekawe - mówi projektantka.

Wśród projektów, które według Sophii będę wciąż na topie za kolejnych dziesięć lat, jest między innymi czarna sukienka połączona z kurtką skórzaną.

Za największy sukces w swojej karierze projektantka uważa pierwszy pokaz mody w Londynie, przeprowadzkę do Paryża oraz realizację 700 kostiumów na Olimpiadę Sportową w Atenach.

Za swoją największą zaletę w życiu zawodowym stylistka uważa "instynkt i nowoczesny styl" . W jej kolekcjach wyraźnie widać wpływy jej greckiego pochodzenia. Ujawniają się one poprzez zmysłowość oraz elementy rzeźbiarskie.

Sophia Kokosalaki urodziła się w 1972 w Atenach. Aktualnie mieszka w Wielkiej Brytanii . W 1998 roku ukończyła studia podyplomowe w słynnej Central Saint Martins College of Art & Design. Dwa lata później zadebiutowała jako stylistka na pokazach mody w Londynie.

Od października 2004 systematycznie prezentuje swoje kolekcje pret-a-porter na pokazach paryskich.

W 2006 pracowała jako dyrektor artystyczny dla marki Vionnet. Wśród klientek Kokosalaki jest Gwyneth Paltrow , Kate Hudson , Keira Knightley , Jennifer Lopez i Anne Hathaway .

Anita Kwestorowska

W galerii znajdziecie zdjęcia z pokazu wiosennej kolekcji Sophii Kokosalaki!

Czytaj w Znam.to: Calvin Klein, Truth - sielsko, zielsko, anielsko (albo słodki zapach zgnilizny)

Więcej o: