Kilka słów o skutecznej depilacji nóg

Przyszła wiosna a wraz nią czas na porzucenie ciężkich ubrań i odsłonięcie nóg. Jednak zanim założymy czekającą w szafie zwiewną sukienkę, warto zatroszczyć się o odpowiedni wygląd skóry.

Pierwszym krokiem do tego jest zastosowanie właściwych metod depilacji.

Kilka sposobów na pozbycie się zbędnego owłosienia

Popularną metodą jest usuwanie włosków za pomocą depilatora elektrycznego . W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów tego urządzenia, różnią się zazwyczaj designem i udogodnieniami typu: nakładka masująca, końcówka chłodząca, mającymi zmniejszać odczucie bólu. Ich ceny wahają się od 60 do nawet 400 zł . Efekt gładkości utrzymuje się do kilku tygodni , ale niestety, metoda ta ma jedną zasadniczą wadę - powoduje wrastanie włosków w głąb skóry, czemu bardzo trudno zapobiec. Dzieje się tak dlatego, że w przeciwieństwie do wosku, depilator elektryczny nie usuwa wraz z włoskami martwego naskórka. W rezultacie dochodzi do deformacji mieszków włosowych, stanów zapalnych pod skórą (konieczne jest wydobycia wrośniętego włoska poprzez wyciskanie) a w końcu powstawania bardzo trudnych do usunięcia przebarwień. Zamiast gładkich nóg na długo, mamy nogi całe w plamach na jeszcze dłużej.

Możemy skusić się na wizytę w gabinecie kosmetycznym i skorzystać z depilacji woskiem lub też spróbować wykonać ją samodzielnie w domu. Zaletą tej metody jest długotrwały efekt gładkiej skóry dzięki usunięciu włosków wraz z cebulkami oraz fakt, że odrastające są znacznie cieńsze i mniej widoczne.Wykonanie takiego zabiegu w gabinecie jest jednak dość kosztowne (depilacja całych nóg - ok. 80 zł), natomiast domowe próby używania plastrów woskowych kończą się często silnym podrażnieniem skóry i nierównym efektem, więc nie warto dokonywać depilacji metodami partyzanckimi.

Pozostaje jeszcze użycie zwykłej maszynki do golenia (ale zawsze własnej, nie zaś pożyczonej od swojego faceta) wraz z odpowiednim kremem czy pianką. To sposób najprostszy, najszybszy , najłatwiej dostępny, bezbolesny i najtańszy . Co bardzo istotne, zazwyczaj nie powoduje podrażnień, od razu można wyjść na plażę i korzystać z kąpieli słonecznej. Jedynym mankamentem jest nietrwałość efektu i powolne wzmacnianie oraz pogrubianie się odrastających włosków. Jednak w obliczu tak wielu plusów tej metody, bilans korzyści przeważa nad wadami.

alat

Czytaj także w Znam.to: Idealna odzywka dla długich włosów

Więcej o: