Wzmocnij łamliwe paznokcie!

Wzmocnij łamliwe paznokcieNoszenie tipsów, długotrwałe moczenie dłoni w gorącej kąpieli czy też zmywanie naczyń bez używania rękawiczek ochronnych wpływa na kondycję płytki paznokcia.

Wzmocnij łamliwe paznokcieJeśli Twoje paznokcie łamią się przy otwieraniu puszki coli, dwoją się i troją na kilka warstw i wyginają w każdą stronę, to znaczy, że musisz się za nie wziąć. Zwłaszcza, że nadeszła wiosna i nie ukryjesz już dłoni pod narciarskimi rękawicami.

Czym prędzej przeczytaj poniższe wskazówki i wprowadź je w czyn!

1. Chrup witaminy (te w pożywieniu, oczywiście. Sztuczne - w tabletkach - są pomocne jako uzupełnienie niedoborów, ale organizm przyswaja je znacznie mniej chętnie, aniżeli te naturalne). Przy problemach z paznokciami pomocne są preparaty zawierające skrzyp polny , pokrzywę lub drożdże , zestaw witaminami z grupy B oraz mikroelementy . Wiele tego typu preparatów znajdziesz na aptecznej półce. Warto też przekonać się do herbatki ze skrzypu, choć Twoim kubkom smakowym trudno będzie ją pokochać.

Sałatka z owoców oraz serka waniliowegoSałatka z owoców oraz serka waniliowego 

2. Jedz galarety i słodkie galaretki . Zawarta w nich żelatyna wzmocni i utwardzi paznokcie. Będą znacznie mniej łamliwe.

3. Nie maluj paznokci przez jakiś czas (nawet odżywkami w postaci bezbarwnego lakieru). Aceton, zawarty w każdej buteleczce takiego specyfiku, absolutnie nie jest Twoim sprzymierzeńcem w walce o zdrowe paznokcie.

4. Wcieraj w paznokcie olejek rycynowy . Na ciepło lub na zimno. Kosztuje 2-3 zł, a działa cuda! Przy codziennym stosowaniu zobaczysz ogromną poprawę już po kilku dniach. Paznokcie przestaną się rozdwajać i staną się znacznie twardsze.

5. Mocz paznokcie w ciepłej oliwie . Nawilżysz i wzmocnisz płytkę.

6. Apteczna maść z witaminą A (najprostsza, kosztuje kilka złotych) wzmocni paznokcie, uzupełni działanie olejku rycynowego.

7. W torebce noś krem do rąk i paznokci (ogromny wybór na sklepowych półkach). Używaj go kilkakrotnie w ciągu dnia, zwłaszcza po umyciu rąk. Zapobiegniesz w ten sposób wysuszaniu paznokci i skórek, a na dodatek zyskasz cudownie gładką skórę dłoni.

Krem do rąk aktywne rozjaśnianie Anno d'oro (Ziaja). Przeznaczony dla skóry dojrzałej, suchej 
i zniszczonej. Intensywnie regeneruje, redukuje zmarszczki i rozjaśnia 
przebarwienia.Krem do rąk aktywne rozjaśnianie Anno d'oro (Ziaja). Przeznaczony dla skóry dojrzałej, suchej i zniszczonej. Intensywnie regeneruje, redukuje zmarszczki i rozjaśnia przebarwienia. Fot. Kuba Mount / Agencja Wyborcza.pl Fot. Kuba Mount / Agencja Wyborcza.pl

8. Podczas mycia naczyń i sprzątania zawsze używaj rękawiczek ochronnych . Kontakt detergentów z paznokciami jest dla nich zabójczy.

9. Wyrzuć metalowe pilniczki ! Używaj tylko szklanych . Pamiętaj, że pilnik do tipsów jest za ostry do paznokci naturalnych.

alat

Więcej o: