Kultowe: klasyczny trencz

Są rzeczy, które nigdy nie wychodzą z mody! Trencz zdecydowanie do nich należy - ten nieśmiertelny płaszcz, który noszony był przez Marlenę Dietrich, Audrey Hepburn i Humprey'a Bogarta, został zaprojektowany na potrzeby armii.

Słynny projektant Thomas Burberry (który w 1856 roku założył ekskluzywny angielski dom mody o takiej samej nazwie jak jego nazwisko) na początku XX wieku zaprojektował nieprzemakalny, długi do kolan, przewiązywany w pasie płaszcz . Sama nazwa "trencz" dużo mówi nam o pochodzeniu tego okrycia, znaczy ona po prostu okopy .

W krótkim czasie płaszcz stał się tak popularny, między innymi za sprawą oficerów, którzy chodzili w nich na co dzień, że Humprey Bogart zaprezentował się w trenczu w doskonałej "Casablance" , a Audrey Hepburn biegała po deszczu także w trenczu w "Śniadaniu u Tiffaniego" .

Karl Lagerfeld, 532 EUR, www.net-a-porter.com; Burberry, 1 100 EUR, www.net-a-porter.com.

Klasyczny płaszcz Burberry jest dwurzędowy, zapinany na 10 guzików i długi do kolan . Wiele się nie zmieniło od początku XX wieku, projektanci eksperymentują czasami jedynie z kolorem , dodają pagony lub rękawy bufki . Płaszcz jest idealny na wiosnę, lekki i nieprzemakalny. Kupując trencz, zwracaj uwagę na to, aby był wysokiej jakości. Możesz być pewna, że jego sława nie przeminie i zawsze będzie modny. Trencz można nosić praktycznie do wszystkiego, od jeansów, przez sukienki, po legginsy. Zawsze będzie idealnie dopełniał każdą stylizację. Stella Mccartney, 989 EUR, www.net-a-porter.com; Marc by Marc Jacobs, 570 EUR, www.net-a-porter.com.

Kaw

Więcej o: