Prosta metoda na piękne brwi i rzęsy

Wachlarz gęstych rzęs wokół oka wygląda olśniewająco, ale nie każdego natura tak hojnie obdarowała. Przedstawiamy naturalny sposób na wzmocnienie i upiększenie słabych rzęs oraz brwi.

Nic nie ma takiej mocy przekazywania emocji jak oczy . Gdy występują w oprawie zadbanych, wyregulowanych brwi oraz długich, uwodzicielskich rzęs nie potrzebują już dodatkowych upiększeń. Warto więc zadbać o to, by były naturalnie gęste i mocne .

Częste zabiegi barwienia henną, stosowanie codziennego makijażu i demakijażu czy też doklejanie sztucznych rzęs, osłabia te naturalne. W rezultacie zaczynając wypadać i nie dodają uroku naszemu spojrzeniu.

Potraktuj je olejkiem

Prostym sposobem na wzmocnienie słabych rzęs i poskromienie niesfornych brwi jest stosowanie olejku rycynowego . To gęsta ciecz otrzymywana z nasion rącznika pospolitego.

Olejek ma działanie przeczyszczające, jeśli jest stosowany wewnętrznie (konia z rzędem temu, kto byłby w stanie go przełknąć!), ale w kosmetyce wykorzystuje się go do wzmacniania brwi , rzęs , paznokci ( zobacz artykuł ) oraz włosów .

Wzmacnia cebulki włosowe, nadaje blask i gęstość słabym brwiom oraz rzęsom. Likwiduje problem ich wypadania.

Ponadto, jest najbardziej błyszczącym olejem roślinnym, dlatego znajdziemy go w składzie wielu szminek oraz błyszczyków . Dodawany jest również do mydeł i kremów pielęgnacyjnych (nadaje im białą barwę).

Jak stosować?

Olejek należy aplikować wieczorem , przed snem. W celu odpowiedniego nałożenia specyfiku, najlepiej wykorzystać szczoteczkę po zużytym tuszu do rzęs (trzeba ją dokładnie umyć mydłem i ciepłą wodą). Należy zanurzyć ją w buteleczce z olejkiem i nanieść na rzęsy tak, jak maskarę. To samo dotyczy brwi.

Taką kurację powinno się stosować przez kilkanaście dni codziennie, a potem 2 - 3 razy w tygodniu. Efekty będą widoczne gołym okiem.

Gdzie kupić?

W każdej aptece. Kosztuje naprawdę niewiele - ok. 2-4 zł (w zależności od pojemności buteleczki). Wystarcza na bardzo długo.

alat

Zobacz też:

Wiosenne odmładzanie

Więcej o: