Kto zarobił najwięcej?

Magazyn Forbes opublikował coroczną listę jedenastu najlepiej zarabiających modelek. Pierwsza piątka pozostała niezmieniona i tak, jak rok wcześniej otwiera ją Gisele Bundchen.

Piękna Brazylijka już od pięciu lat jest w czołówce najlepiej zarabiających modelek świata, chociaż w tym roku zarobiła o 10 milionów $ mniej niż w roku ubiegłym.

Na drugim miejscu uplasowała się Heidi Klum , za nią Kate Moss , Adriana Lima i Doutzen Kroes . Na szóstym miejscu pojawiła się Alessandra Ambrosio , która w tamtym roku nie trafiła do rankingowej 15.

Natalia Vodianova pozostała na 7 miejscu, a Daria Werbowy i Miranda Kerr wskoczyły na wyższe pozycje. Zawdzięczają to Carolyn Murphy , która z ubiegłorocznej 8 pozycji spadła na miejsce dziesiąte. Na ostatnim miejscu pojawiła się debiutująca na liście Emanuela de Paula (z zarobkiem 2,5 miliona dolarów).

W tym roku lista została ograniczona do 11 pozycji, przez co zniknęły z niej: Karolina Kurkova, Isabeli Fontana, Gemma Ward, Selita Ebanks, Valentina Zelyaeva, Hilary Rhoda i Liya Kebede.

My mamy nadzieję, że wkrótce pojawi się na niej jedna z naszych rodzimych modelek!

Oto pełna lista razem z zarobkami:

1. Gisele Bundchen, 25 milionów dolarów

2. Heidi Klum, 16 milionów dolarów

3. Kate Moss, 8.5 milionów dolarów

4. Adriana Lima, 8 milionów dolarów

5. Doutzen Kroes, 6milionów dolarów

6. Alessandra Ambrosio, 6 milionów dolarów

7. Natalia Vodianova, 5.5 milionów dolarów

8. Daria Werbowy, 4.5 milionów dolarów

9. Miranda Kerr, 3 milionów dolarów

10. Carolyn Murphy, 3 milionów dolarów

11. Emanuela de Paula, 2.5 milinów dolarów

Więcej o: