Idealny kostium kąpielowy - figura klepsydry

W związku z nadchodzącymi wakacjami, prezentujemy Wam cykl artykułów o kostiumach doskonałych. Co tydzień omówimy jeden typ sylwetki i zaprezentujemy najlepsze dla niej stroje kąpielowe. W tym tygodniu - klepsydra!

Klepsydra, zwana inaczej literą "X" uznawana jest za sylwetkę doskonałą. Cechuje ją duży biust, wąska talia i szerokie biodra, a także dość masywne uda. Jest to bardzo kobieca sylwetka, której dumnymi posiadaczkami są Beyonce , Kim Kardashian czy Salma Hayek. Jeśli i Ty jesteś klepsydrą, przeczytaj nasze wskazówki dotyczące idealnego kostiumu kąpielowego !

Wybierając strój, powinnaś zwrócić uwagę na jego dekolt! Nie powinien być zbyt wycięty, gdyż taki może sprawić przykre "niespodzianki", np. w trakcie wychodzenia z basenu. Miseczki powinny być wystarczająco duże, by pomieściły Twoje piersi (unikaj malutkich trójkątnych bikini, w których będziesz wyglądać jak kopia Pameli Anderson !). Ramiączka powinny być szerokie, by utrzymały Twój biust na odpowiedniej wysokości.

Jeśli chcesz odwrócić uwagę od szerokich bioder, wybieraj kostiumy bardziej zabudowane na tej wysokości. Dobrym wyjściem są też doszyte falbanki czy spódniczki. Jeśli masz długie nogi możesz pozwolić sobie na szorty (które, niestety, optycznie bardzo skracają). W sklepach nie patrz w stronę majtek - biodrówek, w których Twoje biodra będą wyglądały na jeszcze szersze ! Także majtki wiązane po bokach przykują wzrok obserwatorów do Twoich bioder, dlatego jeśli nie chcesz ich prezentować, odszukaj w swojej szafie pareo, które w magiczny sposób odwraca uwagę od tej części ciała!

Jeśli nie chcesz zanadto przykuwać uwagi do swoich dużych piersi czy bioder, staraj się unikać dużych wzorów i poziomych pasków . Doskonałe będą pionowe paski, małe wzorki (np. groszki) czy jednolite kolory. I wcale nie musisz poprzestawać na ciemnych barwach! Zaszalej, w końcu jesteś na wakacjach!

Od lewego górnego rogu: Cropp Town, góra - 44 zł, dół - 34 zł; Esprit, ok. 142 zł; H&M, góra i dół - 49,90 zł; H&M, góra i dół - 49,90 zł; Maritim/ www.quelle.pl , 159,99 zł

Agata Wypych

Zapytaj stylistkę: figura klepsydry

Kolory, które chłodzą - i służą każdej sylwetce

Czytaj w Znam.to: Klasyczny samoopalacz w przebraniu kremu na dzień

Więcej o: