Moc masażu

Kosmetolog i główny ekspert marki Olay - Pani Aleksandra Artiuch - przedstawia zalety codziennego masażu i techniki jego wykonywania.

Życie to nieustanny proces zmian, osiągania celów, spełniania marzeń i pragnień, ale także coraz częściej zawrotne tempoWykonywanie domowego masażu podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych ma bardzo korzystny wpływ na skórę. Nie tylko poprawia jej funkcjonowanie, ale również przynosi widoczne rezultaty w postaci jej piękniejszego wyglądu.

Codzienny masaż pomoże usprawnić krążenie krwi i limfy, lekko rozszerzając ich naczynia. Dzięki temu tkanki są dotlenione i odżywione. Zaś lepsze krążenie limfy zapewnia wewnętrzne oczyszczenie organizmu.

Dotleniona i czysta skóra nabiera promiennego blasku, przez co wygląda młodzieńczo i zdrowo. Masaż skóry sprawi, że cera odzyska jędrność , zaś napięte mięśnie, które uwydatniają linie mimiczne, rozluźnią się. Dlatego tak istotne jest włączenie prostych elementów masażu limfatycznego już na etapie oczyszczania , co pozwoli skórze oczyścić się zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz.

Masa ż podczas nawil ż ania:

Aplikowany na skórę krem powinien mieć temperaturę zbliżoną do temperatury naszego ciała, wówczas łatwiej wchłonie się do naskórka i zwiększamy szanse na równomiernie rozprowadzenie substancji aktywnych.

Po wyjęciu odpowiedniej porcji kosmetyku z opakowania ogrzewamy go rozcierając opuszkami we wgłębieniu dłoni. Tak przygotowany krem rozprowadzamy po wewnętrznej stronie palców i dopiero wówczas nakładamy na skórę twarzy, delikatnie wciskając go w naskórek.

3 - stopniowy program masażu

Życie to nieustanny proces zmian, osiągania celów, spełniania marzeń i pragnień, ale także coraz częściej zawrotne tempo

Pierwszy krok to masaż od linii ż uchwy a ż do skroni , który pomoże wymodelować kontur twarzy, wzmacniając efekt liftingu. Rozpoczynamy z dłońmi złączonymi pod brodą tak, by opuszki palców dotykały podbródka. Delikatnie masujemy twarz w górę wzdłuż linii żuchwy, po bokach twarzy aż do skroni. Kończymy lekko uciskając skronie poduszkami dłoni, odsuwając dłoń od twarzy tuż przed linią włosów.

Następnie skupiamy się na okolicach oczu , gdzie skóra jest najbardziej narażona na wiotczenie i pojawianie się zmarszczek. Masaż rozpoczynamy ze złączonymi, po obu stronach nosa dłońmi, wykonując zdecydowany unoszący ruch w górę wzdłuż nosa. Przy nasadzie nosa, przenosimy nacisk na palce, delikatnie masując czoło w kierunku skroni, aż do kości policzkowych.

Masaż szyi i dekoltu , które przy braku codziennej pielęgnacji, starzeją się szybciej niż twarz, rozpoczynamy od obrócenia głowy w lewą stronę. Lewą ręką sięgamy do prawej strony szyi, wykonując całą dłonią unoszące ruchy masujące od dekoltu aż po linię żuchwy. Masaż wykonujemy 2-3 krotnie aby objąć nim całą powierzchnię szyi. Kończymy wcierając krem w dekolt ruchem zstępującym. Następnie obracamy głowę w prawo i powtarzamy masaż prawą dłonią.

Życie to nieustanny proces zmian, osiągania celów, spełniania marzeń i pragnień, ale także coraz częściej zawrotne tempo

W celu uzyskania optymalnych efektów oraz całkowitego wchłonięcia kremu przez skórę, masaż powinno się powtórzyć 2-6 krotnie. Wykonując ten 3-stopniowy program podczas codziennej aplikacji kremu, możemy odnieść maksymalne korzyści z użycia produktu oraz czasu poświęconego na pielęgnację twarzy.

Nowość marki OLAY - Regenerist Krem Ujędrniająco-Modelujący .

Życie to nieustanny proces zmian, osiągania celów, spełniania marzeń i pragnień, ale także coraz częściej zawrotne tempo Zawiera wysokie stężenie kompleksu aminopeptydowego,substancje wzmacniające komórki skóry oraz cenne proteiny morskie. To połączenie, zapewnia doskonałą regenerację skóry i przyspiesza jej odnowę. Wzmacnia strukturę wewnątrzkomórkową kwasem hialuronowym. Tworzy na powierzchni skóry ochronną siateczkę.

Regularne stosowanie daje rezultat porównywalny do liftingu oraz pomaga zapewnić intensywne nawilżenie skóry. Ujędrnia skórę, poprawiając kontur twarzy i zmniejszając widoczność zmarszczek oraz linii mimicznych . Już po 4 dniach skóra jest wyraźniej jędrniejsza.

Dzięki odpowiedniej konsystencji, świetnie nadaje się do masażu, którym zwiększa skuteczność działania kremu.

alat

Zobacz też:

Niezbędnik podróżniczki

Więcej o: