Stella McCartney projektuje dla dzieci

Stella McCartney będzie projektować odzież dziecięcą. Projektantka stworzy linię dla najmłodszych we współpracy z firmą GAP.

Stella McCartney jest znana z kolaboracji ze znanymi markami. Od kilku lat projektuje dla firmy Adidas , a w 2005 stworzyła też limitowaną kolekcję dla sieci H&M . Teraz zdecydowała się wspomóc upadającego, amerykańskiego giganta tworząc GAP Kids i Baby GAP . Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek odzieżowych USA od kilku lat ma poważne problemy. Ich koncepcja klasyki w wielu kolorach przegrała w starciu z modelem fast fashion. Stąd zapewne pomysł na nawiązanie współpracy z projektantką znaną z odświeżania wizerunku.

Stella McCartneyStella McCartney Fot. EAST NEWS

Stella McCartney, która ma trójkę dzieci jest podekscytowana projektem. Po raz pierwszy zaprojektuje odzież dziecięcą.

Od lat chciałam stworzyć kolekcję dla dzieci. Wierzę, że dziecięce powinny być dostępne cenowo, co jest szczególnie ważne w aktualnej sytuacji. To naprawdę ekscytujące dla nas by zrobić kolekcję dla chłopców i dziewcząt po raz pierwszy." powiedziała projektantka.

Kolekcja pojawi się w sklepach GAPa pod koniec roku. Można ją bedzię kupić w Japonii, Kanadzie, Irlandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, a także online .

Więcej o: