Jak wykonać francuski manicure?

Mimo, że ostatnio nie jest już tak modny, jak kilka lat temu, to jego uniwersalność i ponadczasowa elegancja wygrywa ze zmieniającymi się trendami. Mowa o french manicure.

Krok 1 : zacznij od zmycia resztek poprzedniego lakieru, usunięcia skórek (najlepiej użyć specjalnego preparatu, zamiast cążek) oraz skrócenia paznokci. Do tego celu zawsze używaj pilnika papierowego lub szklanego . Ostatni z wymienionych nie powoduje rozdwajania płytki.

Pamiętaj, by piłować paznokcie w jednym kierunku, w przeciwnym razie płytka może zacząć się rozwarstwiać.

Na koniec wypoleruj płytki za pomocą specjalnej kostki-polerki.

Krok 2 : Pokryj paznokcie bazą pod lakier. Pełni ona funkcję odżywki wzmacniającej, wyrównuje powierzchnię płytki i zapobiega jej przebarwieniom.

zestaw do manicure francuskiegozestaw do manicure francuskiego zestaw do manicure francuskiego Zestaw lakierów do francuskiego manicure

Krok 3 : Gdy baza całkowicie wyschnie, białym lakierem z cienkim pędzelkiem pomaluj końce paznokci, które wystają ponad opuszkę palca. Powinnaś wykonać kreskę przypominającą tzw. linię uśmiechu (lekki łuk), ale równie dobrze wygląda zwykła, prosta kreska.

Dla ułatwienia możesz użyć specjalnych szablonów do francuskiego manicure (dostępne w drogeriach). Jeśli nabierzesz wprawy nie będą Ci one potrzebne.

zestaw do manicure francuskiego

Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie białej kredki , którą należy pomalować paznokieć od spodu. Powinnaś ją zwilżyć przed użyciem. Zastępuje ona kredowy lakier, stosowany na płytkę.

To metoda prostsza, ale biel końcówek krócej się utrzymuje i nie jest tak intensywna.

   1. zestaw do manicure francuskiego Golden Rose, Nail White Pencil - Biała kredka do paznokci, ok. 6,50 zł

  2. zestaw do manicure francuskiego Artdeco, Nail Whitener Pencil, ok. 22 zł

Krok 4 : Pomaluj paznokcie lakierem w odcieniu różu , beżu lub delikatnej brzoskiwni (wystarczy jedna warstwa). Na koniec możesz dodatkowo pokryć paznokcie utwardzaczem , który nada im połysk oraz przedłuży trwałość lakieru.

Gotowe!

alat

Czytaj w Znam.to: Mała solidna rzecz, a cieszy! - szklany pilnik do paznokci

Więcej o: