Czas na relaks: Zabieg "Cynamonowe stopy"

W cyklu "Czas na relaks" prezentujemy zabieg SPA z elementami refleksoterapii - Cynamonowe stopy, który regeneruje skórę, odpręża i przynosi ulgę zmęczonym stopom.

Cynamonowe stopy: zabieg SPA z elementami refleksoterapii

Stopy niosą nas przez całe życie. Możesz odwdzięczyć się im chwilą ukojenia i troskliwej pielęgnacji. Masaż punktów akupresury na stopach przynosi ulgę zmęczonym nogom i wpływa pozytywnie na cały organizm. Wykorzystanie elementów refleksologii w połączeniu z preparatami odżywczymi sprawia, że zabieg charakteryzuje szerokie spektrum działania leczniczo-profilaktycznego, a także pielęgnacyjnego.

Cynamonowa Maska głęboko odżywia i pielęgnuje skórę stóp, a zniewalający zapach cynamonu pobudza głęboko sferę zmysłów .

Etapy :

1. Zabieg rozpoczyna się od kąpieli w wodzie z dodatkiem soli morskiej i suszonych płatków róży .

2. Peeling - usuwanie zrogowaciałego naskórka. Wykonywany jest albo solą morską połączoną z Kojąco-ochronnym olejkiem do masażu ciała lub Sorbetem - cukrowym peelingiem do ciała także zmieszanym z Kojąco-ochronnym olejkiem do masażu.

3. Pora na masaże. Najpierw masaż klasyczny z użyciem olejku do masażu na całej stopie i podudziu wykonywany techniką głaskania i wyciskania. Następnie stymulowane są (po 10 sek.) wybrane punkty akupresury w wewnętrznej części stopy (13) i po zewnętrznej stronie stopy (6), oraz leżące na podudziu.

Na zakończenie ponownie wykonywany jest na całej stopie i łydkach masaż klasyczny metodą głaskania z elementami wyciskania.

4. Na tak przygotowane i zrelaksowane stopy nakładana jest Cynamonowa maska-krem , którą przykrywa się folią i na każdą nogę nakłada się specjalne skarpety frotte (na ok. 15 min.)

5. Po zdjęciu skarpet lekko wcierana jest pozostałość maski.

Działanie : wygładza, nawilża i regeneruje skórę stóp oraz podudzi; przynosi uczucie lekkości i relaksu.

Cena : 110 zł

Artykuł powstał we współpracy z Kosmetycznym Instytutem Dr Irena Eris .

alat

Obrzęki czas pożegnać!

Czytaj w Znam.to: Matujący, świetnie kryjący podkład mineralny Joppa

Więcej o: