Jean Paul Gaultier opuszcza Hermes?

Ostatnio w mediach pojawiły się pogłoski, że słynny Jean Paul Gaultier ma zamiar zrezygnować ze swojego stanowiska dyrektora kreatywnego domu mody Hermes. Kolekcja na wiosnę/lato 2010 miała być jego ostatnią.

Gaultier jest związany z marką Hermes od 2003 roku , kiedy przejął stanowisko dyrektora kreatywnego po rezygnacji Martina Margieli . Pod jego przewodnictwem firma Hermes rozwinęła się, przychody wzrosły, a firma stała się jedną z firm odpornych na kryzys. W lipcu  tego roku firma ogłosiła, że sprzedaż dodatków ze skóry wzrosła o 33,4 %, a ubrań o 12,7%. Firma sprzedawała tak dużo skórzanych akcesoriów, że firma założyła własną farmę krokodyli, by sprostać popytowi. 

projekt: Hermesprojekt: Hermes 

W poprzednim tygodniu w mediach pojawiła się informacja, że Jean Paul Gaultier po zaprezentowaniu swojej kolekcji podczas paryskiego tygodnia mody opuści Hermes. Pogłoski o jego odejściu ze stanowiska nie były poparte żadnym logicznym wyjaśnieniem. Co jednak nie przeszkodziło by wywołały spory szum, który prawdopodobnie przełożył się na wzrost sprzedaży dzięki działaniu reguły niedostępności . Reguła ta powoduje, że limitowane kolekcje, czy produkty, które za jakiś czas mogą być niedostępne (np. ostatnia sztuka) sprzedają się znakomicie. Rzecznik prasowy Hermes nie dementował plotek, co podobno było spowodowane okresem urlopowym. Trzeba jednak przyznać, że podgrzewanie atmosfery często wychodzi sprzedaży na dobre. Po kilku dniach medialnych spekulacji wczoraj doczekaliśmy się komentarza.

Hermes i Jean-Paul Gaultier nie mają zamiaru zakończyć swojej owocnej współpracy. Pogłoski są bezpodstawne." - oświadczył przedstawiciel firmy.

Firma Hermes w 1999 roku zainwestowała 23 miliony dolarów w markę Jean Paul Gaultier przejmując 35% jej udziałów. Jak widać projektant jest związany z firmą także biznesowo.

Więcej o: