Jak wysmuklić nogi i poprawić ich kształt?

Nogi można wydłużyć jedynie metodą operacyjną, ale do ich wyszczuplenia i poprawy kształtu wystarczą odpowiednio dobrane ćwiczenia.

Ciężkie, opuchnięte nogi stracą nieco na objętości, jeśli będziesz regularnie ćwiczyć. Poprawisz krążenie, rozciągniesz przykurczone mięśnie, a dzięki wykonywaniu ich na świeżym powietrzu, dotlenisz organizm.

Etap 1. Rozgrzewka

Wybierz się na szybki spacer, tak żebyś poczuła przyspieszone tempo, albo urządź sobie jogging. Wystarczy 15 minut.

Etap 2. Wysmuklanie

Zmniejsz tempo. Idź powoli, unosząc wysoko kolana. Po chwili zacznij maszerować, unosząc wyprostowaną nogę przed siebie. Przebiegnij się, uderzając nogami o pośladki.

Etap 3. Modelowanie

Oprzyj ugięte ręce o drzewo. Stawaj na przemian na palcach jednej lub drugiej nogi. Oderwij ręce od pnia. Stawaj na palcach obu nóg. Stań w rozkroku i ugnij nogi. Znowu wspinaj się na palce jednej lub drugiej nogi, a potem obu naraz.

Etap 4. Rozciąganie

Stań prosto. Pochyl się. Dłonie ułóż przy stopach, lekko uginając nogi. Nie odrywając dłoni od ziemi, wyprostuj nogi i staraj się  opuścić głowę jak najniżej, równocześnie przyciągając mostek do kolan. Zostań tak ok. 30 sekund.

fot. Shutterstock

Inne formy aktywności

Taniec : Doskonale modeluje łydki. Wybierz afro dance, latino, standardowy taniec towarzyski czy balet. Możesz zapisać się na zajęcia z barre au sol - ćwiczenia wzmacniające nogi. To rodzaj gimnastyki składającej się z ćwiczeń wykonywanych w rozmaitych pozycjach siedzących i leżących; łączą one technikę baletu klasycznego, jogę, ćwiczenia Pilates i elementy techniki tańca współczesnego.

Skakanka : Wykonując podskoki na skakance modelujesz łydki, uda i pośladki.

Pływanie : Styl klasyczny pomoże Ci ujędrnić wewnętrzną stronę ud. Kraul i styl grzbietowy wysmuklą nogi.

Bieganie : Wpływa bezpośrednio na ujędrnienie ud, pośladków, łydek oraz wzmocnienie stóp.

fot. Shutterstock

Rozwiązania ekstremalne

Operacja plastyczna łydek. Przeprowadza się ją zazwyczaj, kiedy są one bardzo szczupłe i słabo umięśnione. Zabieg polega na umieszczeniu głęboko pod skórą implantów wypełnionych żelem silikonowym przez małe nacięcie pod kolanami. Przez miesiąc konieczne jest noszenie specjalistycznych pończoch przeciwżylakowych - zapobiegają one przemieszczeniu się implantów i zmniejszają obrzęki. Kilka dni należy chodzić o kulach. Do normalnej aktywności można wrócić mniej więcej po trzech tygodniach.

Na podstawie fragmentu książki: "Być jak gwiazda", autorstwa Aleksandry Więcki.

Więcej o: