Lula świętowała 50-te urodziny Barbie

Wczoraj w Warszawie odbyły się huczne urodziny najsłynniejszej lalki. Ośmiu polskich projektantów zaprojektowało stroje dla Barbie. Zobacz ich projekty!

Świętowanie rozpoczęło się od pokazu strojów zaprojektowanych przez zagranicznych projektantów. Publiczność zachwycił projekt . Zielona, cekinowa sukienka miała dół zrobiony z kilku warstw falbanek dzięki czemu wyglądał, jak spódnica baleriny. Dominującym kolorem był róż - od pastelowego u Donny Karan, przez ciemniejszy u Juicy Couture, aż po fuksję u Koi Suwannagate i Nanette Lepore. Rachel Roy nawiązała do stroju pierwszej lalki Barbie z 1959 roku "Barbie Teen-Age Fashion Model " i stworzyła cekinowy kostium w biało-czarne paski.

Projekt: Betsey Johnson Pokaz z okazji 50 urodzin Barbie 5.10.09Projekt: Betsey Johnson Pokaz z okazji 50 urodzin Barbie 5.10.09 Barbie fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Po pokazie zagranicznych projektantów przyszedł czas na debiutancką prezentację strojów zaprojektowanych przez najsłynniejsze nazwiska polskiej mody . Ośmiu kreatorów podjęło się powiększenia szafy lalki Barbie. Polacy podeszli do tematu o wiele bardziej poważnie niż obcokrajowcy, wręcz można powiedzieć, że zachowawczo. Ich stroje bardziej przypominały projekty z ich autorskich kolekcji niż kreacje z szafy Barbie. A może polska śmietanka mody stwierdziła, że wykorzysta okazję, by spróbować odmienić "plastikowo-różowy" styl Barbie? Jak Wam się podoba lalka w tej nowej, bardziej klasycznej stylistyce?

Zdaniem Luli , która była patronem medialnym imprezy , kliku polskich projektantów zasługuje na wielkie brawa. Który projekt Waszym zdaniem jest najlepszy? Zadecydujcie głosując w rankingu!

Projekt: Rachel Roy Pokaz z okazji 50 urodzin Barbie 5.10.09Projekt: Rachel Roy Pokaz z okazji 50 urodzin Barbie 5.10.09 Barbie fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

PYTANIE Najbardziej podoba mi się projekt:

  • Macieja Zienia
  • Dawida Wolińskiego
  • Ani Kuczyńskiej
  • duetu Paprocki & Brzozowski
  • Łukasza Jemioła
  • Izabeli Łapińskiej
  • Tomasza Ossolińskiego
  • Gosi Baczyńskiej
Więcej o: