Tom Ford stworzy linię dla kobiet

Tom Ford oficjalnie ogłosił, że planuje sygnować swoim nazwiskiem damską kolekcję i to niedługo. Zgodnie z informacjami podanymi przez WWD prawdopodobnie wystartuje jesienią 2010.

Pierwsze pogłoski o tym, że Tom Ford myśli o stworzeniu kolekcji dla kobiet pojawiły się w lutym tego roku . We wrześniu w mediach pojawiły się informacje, że projektant szuka finansowania na damską linię. Kwota, którą musi zdobyć to 50 milionów dolarów lub więcej.

W tym momencie finansowanie jest ekstremalnie drogie, więc jeśli znajdziemy finanse we właściwej sytuacji będziemy w stanie wystartować niedługo. Jeśli nie znajdziemy, będziemy musieli poczekać chwilę... Wiecie, zajmie mi 18 miesięcy zanim wystartuję, ponieważ muszę zatrudnić zespół, znaleźć fabryki, zebrać wszystko w całość a potem przygotować sklepy." - powiedział projektant.

Tom Ford International , luksusowa firma znanego projektanta powstała w 2004 roku po tym, jak Ford odszedł z PPR , gracował jako dyrektor kreatywny Gucci i YSL , po przejęciu tej drugiej marki przez firmę. Projektant aktualnie sprzedaje męską odzież, damskie i męskie okulary oraz perfumy, ale już niedługo w ofercie znajdą się także ubrania dla kobiet, co zapewne ucieszy fanki jego seksownych projektów dla marki Gucci.

Więcej o: