Jak ujarzmić niesforne brwi?

Przedstawiamy kilka podstawowych rad dla posiadaczek brwi nieposkromionych, które potrafią zrujnować całościowy efekt nawet najlepszego makijażu.

Wiele uwagi poświęcamy codziennemu makijażowi, skupiamy się na odpowiednim doborze podkładu, cieni do powiek czy szminki. Starania te nie przyniosą jednak pożądanych rezultatów, jeśli tak istotny element twarzy, jakim są brwi, pozostawimy bez należytej pielęgnacji. To właśnie one w znaczącym stopniu decydują o ostatecznym wyrazie twarzy , stanowiąc oprawę dla oczu.

Większość z nas to posiadaczki brwi niedoskonałych . Zbyt cienkich, nierównych, niesfornych itd. W jednym z ostatnich artykułów podpowiadaliśmy, co zrobić, by optycznie zagęścić brwi, dodać im koloru i wypełnić nierówności. Dziś radzimy, jak nadać kształt włoskom, by wyglądały nienagannie przez cały dzień.

Po pierwsze: regulacja . Pęseta powinna być stałym elementem kosmetyczki. Warto jednak korzystać z niej tylko do niewielkich poprawek, zaś właściwą regulację brwi przeprowadzać rękami profesjonalistki w gabinecie kosmetycznym. W przeciwnym razie ryzykujemy samodzielne wykreowanie czegoś w rodzaju "postrzępionych nitek".

Regulacja wraz z henną to wydatek rzędu 15-30 zł, czyli niewiele jak na gwarancję posiadania równych brwi o ładnym łuku.

Po drugie: stylizacja . Zwłaszcza niesforne włoski, które mają tendencję do wyginania się w różne strony należy ujarzmiać za pomocą specjalnego grzebyka lub szczoteczki. Bardzo długie, zakręcające się włoski (tworzą efekt krzaczastych brwi) można skracać na końcach przy pomocy nożyczek. Wówczas nie tracą gęstości (co dzieję się w przypadku wyrywania włosków), a jedynie zostają ujarzmione , zyskując bardziej jednolity kształt.

Top Choice - Grzebyk ze szczoteczką do rozczesywania rzęs oraz brwi, ok. 8 zł

Domowym sposobem na utrwalenie efektu jest nakładanie odrobiny wazeliny, wosku lub lakieru do włosów za pomocą szczoteczki po tuszu do rzęs.

Niektóre firmy kosmetyczne mają w swojej ofercie produkty przeznaczone specjalnie do stylizacji brwi. Są to zwykle paletki, w których skład wchodzą pigmenty do przyciemniania włosków i wyrównywania ich linii oraz bezbarwne woski .

1.

Pupa, Eyebrow Set: - puder w kompakcie do podkreślania brwi - wosk, który utrwala puder, wygładza brwi oraz nadaje im odpowiedni kształt - 2 aplikatory: pędzelek do pudru (ścięty) oraz pędzelek do wosku (zaokrąglony)

Na drogeryjnych półkach można znaleźć też specjalne żele do układania brwi i utrwalania ich kształtu. Wyglądem przypominają maskarę, ale zamiast tuszu zawierają specjalny preparat, służący odżywianiu i ujarzmianiu brwi. Większość z nich produkowana jest w dwóch wersjach: transparentnej oraz zawierającej barwniki do przyciemniania brwi.

 1.       

Żel-korektor do brwi 3w1 z serii Delia Glamour Fashion; przyciemnia, nabłyszcza, optycznie reguluje kształt brwi, ok. 9 zł

 2.

Pupa, Eyebrow Fixing Gel, ok. 39 zł

3.

IsaDora Color & Shape Eye Brow Gel - żel podkreślający kolor i kształt brwi, ok. 42 zł

Po trzecie: odżywianie . Skuteczną metodą wzmacniania włosków i zapobiegania ich wypadaniu jest wcieranie olejku rycynowego (dostępny w aptekach; kosztuje 2-4 zł). Wystarczy kropelka nakładana codziennie po wieczornej kąpieli. Dzięki temu brwi będą lepiej się układać, zaś włoski staną się mocniejsze. Można też zaopatrzyć się z specjalne odżywki do brwi, które mają w swojej ofercie m.in. Oriflame, Avon, IsaDora, Essence, Sensique, The Body Shop.

alat

Zobacz też:

Jak zagęścić cienkie, zbyt jasne lub nierówne brwi?

Czytaj w Znam.to: Paleta korektorów od Sephory

Więcej o: