Zapytaj stylistkę: opaski w stylu gwiazd

Opaski to prawdziwy hit. Zaczęło się od plastikowych i materiałowych, które były sztywne i kończyły się za uszami. Propagowała je Paris Hilton...

Paris uwielbiała zwłaszcza cienkie wersje z kokardkami. Jej była przyjaciółka wyprzedziła ją jednak w kreowaniu opaskowego trendu. Nicole Richie , która znana jest ze swojego zamiłowania do stylu boho, zaczęła nosić luźne i elastyczne opaski. Obie wersje są popularne, jednak dla maniaczek mody atrakcyjniejsza jest ta druga. Często kobiety wybierają są bardziej wytworne opaski - z koralikami, perłami, piórami i innymi elementami biżuteryjnymi.

Jednak nie tylko w realnym świecie trwa opaskowa mania. Także w wykreowanym przez producentów świecie filmu - i to modnego filmu opaski grają pierwsze skrzypce. W drugiej części "Sex and the City" jest scena, w której bohaterki "wracają" do lat osiemdziesiątych. Carrie ma tam na sobie różową chustę, która obwiązana wokół głowy imituje opaskę. Luli kojarzy się ona z projektem Louis Vuitton , który przypomina uszy - miała go na sobie choćby Madonna.

Opaski stanowią istotny element także w serialu "Gossip Girl ". Tam królowa wrednych dziewczyn - Blair Waldorf - nosi je z dziewczynami jako znak przynależności do "wyższej" grupy.

Oto co Lula wyszukała dla Was w sklepie Promod (niżej) i w ekskluzywnym sklepie oferującym dodatki  Deepa Gurnani (wyżej, na kolażu):

Opaski Promod: ok. 21-25 zł (www.promod.eu)

Anna Szulc

Kolekcja biżuterii Nicole Richie

Czytaj w Znam.to: Eyeline Sephora Doe eye - totalna porażka

Więcej o: