Nowa metoda ujędrniania skóry i likwidacji rozstępów

W polskich klinikach medycyny estetycznej dostępny jest nowy zabieg (duet dwóch technik), umożliwiający znaczną redukcję blizn potrądzikowych, rozstępów oraz odmłodzenie skóry.

Najnowsze osiągnięcie medycyny estetycznej - Dermaroller w połączeniu z substancją pobudzającą produkcję kolagenu Sculptra to nowy sposób ujędrniania skóry o wysokiej skuteczności działania.

"Dermaroller to urządzenie wyglądające jak mały wałek z osadzonymi na nim mikroigłami.

Zabieg to wielokrotne przesuwanie Dermaroller na całym obszarze poddawanym korekcie (twarz i ciało) i przez to powstanie tysięcy mikroskopijnych ranek w skórze właściwej. Dzięki fizjologicznej reakcji skóry natychmiast po zabiegu następuje wzmożone wytwarzanie kolagenu . Ponadto mikroigły wytwarzają w miejscu wkłucia otwarte kanały, przez które możliwe jest bezpośrednie i przyspieszone wchłanianie substancji modyfikujących procesy naprawcze skóry."

Dermaroller jest urządzeniem, które łączy w sobie następujące zalety:

- bardzo wysoką absorpcję wszelkiego rodzaju substancji chemicznych, - indukcję produkcji kolagenu przez kontrolowane mechaniczne pobudzenie skóry właściwej zmiękczenie i spłycenie blizn - znaczną redukcję rozstępów i nadmiernie rozciągniętej skóry ciała (po ciąży lub odchudzaniu) - brak trwałego uszkodzenia skóry, brak bólu podczas procedury - tylko 24-48 godzinny okres pełnej rekonwalescencji - konieczność ochrony przed promieniowaniem UV jedynie przez 3-5 dni.

Jest polecany do leczenia blizn , zarówno tych potrądzikowych, jak i rozstępów. Znajduje także zastosowanie w terapiach likwidujących oznaki zniszczeń posłonecznych na twarzy i klatce piersiowej. Ponadto, może stanowić rodzaj mini liftingu całej skóry twarzy.

Przebudowa tkanek po zastosowaniu tego w pełni kontrolowanego urazu trwa jeszcze miesiące. Napinanie skóry następuje stopniowo w ciągu kolejnych kilku miesięcy. Wyniki imitują te uzyskane przy pomocy najsilniejszego lasera , ale bez zniszczenia naskórka i możliwych powikłań.

Zabiegiem komplementarnym po serii Dermaroller jest iniekcyjna metoda odtwarzania utraconej objętości tkanek - Sculptra (którą opisywaliśmy w innym artykule ).

To preparat zawierający kwas mlekowy , który jest stymulatorem wzrostu włókien kolagenowych stanowiących wewnętrzne rusztowanie dla skóry. Aplikuje się go dosyć głęboko, zgodnie z kolejnością zanikania wraz z wiekiem podściółki tłuszczowej. Zabieg ten powoduje widoczne odtworzenie naturalnego owalu twarzy , zminimalizowanie bruzd, zmarszczek a co najważniejsze - efekt porównywalny z liftingiem chirurgicznym, bez zagrożenia skutkami ubocznymi.

Więcej informacji na stronie internetowej Polsko-brytyjskiego Instytutu Medycyny Estetycznej - Face&Body Institute ( www.medyczne-fbi.pl )

Zobacz też:

Powiększanie piersi bez bólu i skalpela

Więcej o: