W Magazine i Photoshop - ciąg dalszy

Okazuje się, że to nie koniec historii Demi Moore i jej wyretuszowanej fotografii na której ma ciało Anji Rubik. Jej zdjęcie pojawiło się na okładce styczniowego W Korea i kolejny raz zostało przerobione!

Wydawałoby się, że po takiej sensacji jaką wywołała wyretuszowana okładka grudniowego W Magazine z Demi Moore agenci aktorki będą chcieli wyciszyć sprawę. Zwłaszcza ze względu na dodatkowy szum spowodowany przez oskarżenia fotografa Anthony'ego Citrano , który wyzwał aktorkę, by udowodniła, że jej zdjęcie nie zostało poddane żadnym przeróbkom. Jeśli uda się jej go przekonać, to Citrano przeznaczy 5000 dolarów na instytucję dobroczynną , którą ona wybierze. Na razie sprawą zajęli się prawnicy gwiazdy, a jeden z nich napisał w liście do fotografa, że jego oskarżenia są krzywdzące i żądają publicznych przeprosin.

Na szczęście dla aktorki sprawa zaczynała przycichać, jednak koreańska redakcja W Magazine dolała oliwy do ognia swoją styczniową okładką. Wykorzystali oni to samo zdjęcie aktorki w sukience Balmain zrobione przez duet Mert & Marcus , które wywołało tyle szumu. Nie byłoby jednak o czym pisać, gdyby nie poszerzone biodra aktorki . Fotografia kolejny raz została przerobiona .

Demi Moore W Magazine grudzień 2009 i W Korea styczeń 2010Demi Moore W Magazine grudzień 2009 i W Korea styczeń 2010 fot. skan własny

Styczniowy numer W Korea właśnie trafił do kiosków (z ironicznym podtytułem "kobiety w pełni"). Nie dziwne, że zdecydowali wykorzystać wspaniałe zdjęcie Demi Moore zrobione przez duet Mert & Marcus. Ale bardzo zaskakujące jest to, że dodali Demi nowe biodra." - napisał na swoim blogu Citrano komentując koreańską okładkę.

Fotograf w swojej wypowiedzi zastanawia się, czy zespół W Korea powiększył biodra Demi, bo ich zdaniem wyglądało to fałszywie, czy jedynie zdecydowali się pokazać prawdziwe kształty aktorki. Pisaliśmy już o tym, że autorzy zdjęć Alas i Piggott twierdzą, iż jakiekolwiek zmiany zdjęcia musiały zostać wykonane w amerykańskiej redakcji czasopisma a nie przez ich pracowników, czyli możliwe, że to zespół W Magazine postanowił "odchudzić"" aktorkę a ekipa W Korea wykorzystała niezmienioną kopię. Nie wyjaśnia to jednak podobieństwa zdjęć Demi i Anji Rubik ( Demi Moore z ciałem Anji Rubik ).

Prawnicy Demi są w kropce. Zażądali przeprosin od Anthony'ego Citrano twierdząc, że amerykańska okładka nie była retuszowana a teraz konsekwentnie powinni zająć się koreańską redakcją i jej zdjęciem, które jest tak różne od "oryginału", że nie ma wątpliwości iż jedno z nich zostało wyretuszowan e. Tylko które?

Demi Moore W Magazine grudzień 2009 i W Korea styczeń 2010Demi Moore W Magazine grudzień 2009 i W Korea styczeń 2010 fot. skan własny

Demi Moore z ciałem Anji Rubik

Karolina Lewczuk

Czytaj w Znam.to: Zimowe zapachy

Więcej o: