Cellulit pod lupą

Nadchodzą cieplejsze dni - warto przypomnieć sobie o pomarańczowej skórce.

Im bliżej lata, tym więcej myślimy o naszym ciele . Warto dobrze się czuć na plaży i pozbyć zimowych kilogramów. Postanowiłyśmy przypomnieć podstawowe metody walki z cellulitem , by zainspirować Was do dbania o siebie już od dziś .

Przede wszystkim ćwiczenia

Cellulit na stałe zwalczyć można tylko intensywnymi ćwiczeniami . Jeśli nie będziesz się ruszać, możesz mieć pewność, że do ciebie wróci. Mogą to być zwykłe wymachy w bok jedną nogą na stojąco, przysiady, wymachy nóg w tył. Takie ćwiczenia możesz robić nawet w oczekiwaniu na gotującą się wodę , a jeśli będziesz je wykonywać codziennie , po krótkim czasie zobaczysz efekty. Jeśli jesteś zdeterminowana , wybierz odpowiednie zajęcia fitness . Ćwiczenie w grupie i przy muzyce jest przyjemne i poprawia nastrój - może dodatkowo być formą rozrywki i spędzania wolnego czasu .

Konieczna dieta

Przy coraz gorszym jakościowo jedzeniu pełnym składników konserwujących, barwników i tłuszczów trans, nie ma mowy o pięknej skórze na nogach. Unikaj słodkich i słonych przekąsek, fast foodów, smażonych potraw . Zamiast tego zrób chrupiącą sałatkę z sałaty lodowej, lub pokrój marchewkę w paseczki i postaw w szklance - będzie się cieszyła równym powodzeniem, co chipsy. Zawsze jedz ciepły obiad przygotowany w domu - taki posiłek da organizmowi sygnał, że nie trzeba oszczędzać (zwalniać metabolizmu), bo pokarmu jest pod dostatkiem. Dodatkowo w trzyskładnikowym obiedzie znajduje się mnóstwo składników odżywczych , a i błonnika pokarmowego , który pozwala szybciej trawić. Warto pić czerwoną i zieloną herbatę oraz około dwóch litrów wody dziennie.

Masaże

Sprawdzone na rodzinie - masaż antycellulitowy działa ! Warto codziennie, dość mocno, ugniatać skórę na udach przy pomocy kosmetyku przeciwdziałającym pomarańczowej skórce . Jest to męczące, trochę boli, ale bryłki tłuszczu zostaną rozbite i nie będzie ich widać. Jeśli nie masz środków na masażystę, poproś partnera - dla niego będą to codzienne ćwiczenia na ręce, a da ciebie korzyść w postaci gładkich nóg. Jeżeli jesteś zmuszona robić go sama, wybierz przyrząd do masażu i nie oszczędzaj sił ani czasu .

Niżej kilka kosmetyków antycellulitowych dostępnych w polskich sklepach:

Cellulit pod lupąCellulit pod lupą kolaż Lula.pl

Na kolażu: żel antycellulitowy do mycia ciała Nivelazione, 9,29 zł (vitamarket.pl); krem antycellulitowy Sally Hansen, 9,49 zł (nocanka.pl); balsam antycellulitowy Lirene, 13,99 zł (sklep.eris.pl); oliwka antycellulitowa do masażu Ziaja, 16,50 zł (vitamarket.pl); krem antycellulitowy Pharmaceris, 49,90 zł (sklep.eris.pl); balsam antycellulitowy Ziaja, 13,99 zł (vitamarket.pl); antycellulitowy balsam do ciała Soraya, 17,43 zł (domzdrowia.pl); wyszczuplający krem antycellulitowy Avon, 63 zł ; antycellulitowy i wyszczuplający żel Oriflame, 64 zł ; serum antycellulitowe na noc Lirene, 16,99 zł (sklep.eris.pl); krem antycellulitowy dr Irena Eris, 89 zł (sklep.eris.pl); intensywne antycellulitowe serum w 14 ampułkach na noc Oriflame, 119 zł ; przyrząd do masażu antycellulitowego Oriflame, 29,90 zł .

Anna Szulc

Blondosfera

Więcej o: