Nasz test: 3 kremy antycellulitowe

Realny, surowy i możliwie obiektywny ranking trzech popularnych kosmetyków antycellulitowych.

Postanowiłyśmy podzielić się z Wami opinią a temat trzech wypróbowanych preparatów antycellulitowych . Znajdziecie tutaj przydatne informacje, które pomogą dokonać wyboru przy zakupie albo od niego powstrzymać. Napisałyśmy, że jest to możliwie obiektywne spojrzenie na sprawę, bo trzeba wziąć pod uwagę gust (zapach) oraz fakt, że każde ciało reaguje inaczej .

Avon Cellu-Sculpt

krem Cellu-Sculpt Avon, 62,90 zł (pl.avon.com)krem Cellu-Sculpt Avon, 62,90 zł (pl.avon.com) krem Cellu-Sculpt Avon, 62,90 zł (pl.avon.com)

Ten wyszczuplający krem według producentów przyspiesza spalanie tłuszczu o 231% i blokuje formowanie się nowych komórek tłuszczowych. Nie da się ukryć - jak na markę z niższej półki, jest to jeden z lepszych produktów. Niestety rzuca się w oczy brak redukcji cellulitu przy samej aplikacji produktu z krótkim masażem. Za to stosowany z ćwiczeniami potrafi faktycznie wspomóc spalanie tłuszczu. Powinien być sprzedawany wraz z zestawem ćwiczeń - byłoby mniej rozczarowanych konsumentek.

Cena: ok. 62,90 zł Pojemność: 200 ml

Wygładzenie skóry: tak

Redukcja cellulitu: nie (bez ćwiczeń)

Zmniejszenie obwodu ud: nie

Nawilżenie: tak

Minusy: uczucie chłodu, zbyt rzadka konsystencja, mało wydajny

Lirene aktywny żel-krem antycellulitowy

żel-krem antycellulitowy Lirene, 19,80 zł (sklep.eris.pl)żel-krem antycellulitowy Lirene, 19,80 zł (sklep.eris.pl) żel-krem antycellulitowy Lirene, 19,80 zł (sklep.eris.pl)

Znana i ceniona polska marka. Jedyna spośród rodzimych, która faktycznie ma laboratorium i działa naukowo. Seria Lirene jest z niższej półki cenowej, dlatego nie można spodziewać się spektakularnych efektów. Ma ładny zapach i opakowanie. Jednak to kolejny preparat, którego kupowanie nie ma większego sensu, jeśli faktycznie chodzi o zwalczenie cellulitu.

Pojemność: 150 ml Cena: ok. 19,80 zł

Wygładzenie skóry: tak

Redukcja cellulitu: nie

Zmniejszenie obwodu ud: nie

Nawilżenie: nie

Minusy: lepka konsystencja; wolne wchłanianie się

Vichy Liposyne - wyszczuplający krem drenujący

wyszczuplający krem drenujący Vichy Liposyne, 89 zł (vivhy.net.pl)wyszczuplający krem drenujący Vichy Liposyne, 89 zł (vivhy.net.pl) wyszczuplający krem drenujący Vichy Liposyne, 89 zł (vivhy.net.pl)

Badania nad Liposyne trwały 4 lata, a do jego stworzenia wykorzystano umysły dwóch noblistów. Marka jest znana, szanowana, droga i sprzedaje produkty tylko w aptekach. W opakowaniu znajduje się przydatna ulotka z instrukcją wykonywania masażu. Co nam z tego wyszło? Najlepszy krem z naszego rankingu, ponieważ są efekty. Jednak są one tak mikroskopijne, że zdecydowanie lepiej za to 100 zł miesięcznie kupić po prostu karnet na siłownię, lub pójść do dietetyka.

Pojemność: 200ml

Cena: ok. 90 zł

Wygładzenie skóry: tak

Redukcja cellulitu: tak

Zmniejszenie obwodu ud: tak

Nawilżenie: nie

Minusy: cena; lekko lepka konsystencja, przez którą kosmetyk nie najlepiej się wchłania; wrażenie wysuszonej skóry; nie da się wydobyć resztki kremu

Wniosek: nie ma kremu-cud. Nie warto tracić pieniędzy na kosmetyki antycellulitowe, jeśli naprawdę chcemy osiągnąć efekt. Za to do ujędrniania i wygładzania są jak znalazł!

Jakie Wy macie odczucia po użyciu tych, a może innych, kremów antycellulitowych? Może na Was zadziałały inaczej? Jakie produkty polecacie?

Anna Szulc

Cellulit pod lupą

Czytaj w Znam.to: Apetyczny pierniczek dla odważnych!

Więcej o: