Fokus na obcasy Balenciaga

To już pewne! Ozdobne, nietypowe obcasy będą obowiązkowym elementem garderoby na zimę 2010. Pojawiły się w kolekcji Rodarte i Dsquared, a do tego grona dołączyła także firma Balenciaga ze swoimi obcasami z "klocków".

Duet sióstr Mulleavy z Rodarte zachwycił świecącymi obcasami , bracia Caten z Dsquared2 do ozdobienia butów wykorzystali "kości" , a w kolekcji marki Balenciaga można dostrzec inspirację klockami . Cholewka butów została zrobiona z ponakładanych na siebie elementów, a podeszwa wygląda jakby była włożona w plastikową obudowę. Jednak największą uwagę przyciągają obcasy . Mają kształt prostopadłościanu zrobionego z kontrastujących ze sobą warstw. Przypomina to wieżę z klocków , ale i wycinek przekroju podłoża. Obcas, tak samo jak podeszwa otoczony jest plastikową nakładką. Buty wyglądają, jakby były zrobione z kilku elementów.

Projekt: Balenciaga (jesień/zima 2010/2011)Projekt: Balenciaga (jesień/zima 2010/2011) Balenciaga

Ten projekt to naprawdę majstersztyk i niezwykle trudno będzie go podrobić, nawet po dokładnym przeanalizowaniu zdjęć z pokazu. Czyżby znane marki znalazły sposób na walkę z podkradaniem pomysłów ? Tworząc tak nietypowe, a co za tym idzie, charakterystyczne rzeczy, sprawiają, że konsumenci zapamiętają, czyj to był pomysł. Z niecierpliwością czekamy na to, jak trend "ozdobne obcasy" wykorzystają znane sieciówki.

Balenciaga 2010 2011 Fashion Show Preview

Więcej o: