Bezruch - efekt uboczny cywilizacji

Cywilizacja zdegradowała tryb życia większości z nas do pozycji siedzącej. Lekarstwem na związane z tym konsekwencje są zwykłe ćwiczenia fizyczne (np. proponowana przez nas seria "8 min"). Mają one zbawienny wpływ na figurę, kondycję i samopoczucie...

Niewinny trening pomoże spożytkować negatywną energię, spalić nadmiar kalorii i wprawić nas w dobry nastrój spowodowany wzrostem poziomu endorfin .

Nasze ciało "rdzewieje" od zastoju, który zafundowała nam cywilizacja. Większość prac wykonują za nas maszyny, a my tylko nimi zarządzamy - najczęściej w pozycji siedzącej. Siedzimy za biurkiem, w samochodzie, w restauracji, a nawet w domu, bo nie mamy już energii na robienie niczego innego. To błędne koło ponieważ zazwyczaj to właśnie brak ćwiczeń powoduje u nas zmęczenie!

Jeśli aparat ruchu nie jest odpowiednio używany, obniża się naturalna odporność kości, mięśni i stawów . Skutkiem są obolałe plecy, wady postawy, przedwczesne objawy starzenia się i codzienne wrażenie wycieńczenia. Żeby na długo zachować sprawność i poprawić samopoczucie wystarczy choć dwa razy w tygodniu poświęcić godzinę na sport.

Zastanów się - jak często uprawiasz sport? Jeżeli robisz to dwa, trzy razy w tygodniu przez co najmniej pół godziny, możesz sobie pogratulować. Twoje ciało jest sprawne i w dobrej kondycji. Skóra jest jędrna, przemiana materii prawidłowa, a samopoczucie dobre. Uprawianie sportu raz w tygodniu także pozwala utrzymać ciało w dobrej kondycji, jednak nie ma to znaczenia dla obniżenia masy ciała. Jeśli chcesz zachować szczupłą sylwetkę, powinnaś więcej się ruszać.

Lekarze zalecają ćwiczenia zwłaszcza osobom po czterdziestym roku życia , ponieważ w naturalny sposób ich tkanka mięśniowa zaczyna się zmniejszać, a ciało obrasta w dodatkowy tłuszcz. Ten proces starzenia można znacznie spowolnić, a warto zacząć już dziś.

Znalazłyśmy dla Was kilka ciekawych ośmiominutowych zestawów ćwiczeń, które być może staną się Waszym towarzyszem w codziennej walce o zdrowe, jędrne i smukłe ciało:

Na płaski brzuch:

Na jędrne pośladki:

Na zgrabne nogi:

Na smukłe ramiona:

Rozciąganie:

Anna Szulc

Truskawkowa rozkosz

Czytaj w Znam.to: Siłownia w saszetkach

Więcej o: