Stroje Grace Kelly w Victoria & Albert Museum

Grace Kelly jest niekwestionowaną ikoną mody. Słynęła z elegancji i wyczucia stylu. Jej kreacje przeszły do historii. Od 17 kwietnia można je podziwiać w londyńskim Victoria & Albert Museum.

Grace Kelly stworzyła niezapomniane kreacje aktorskie w filmach Okno na podwórze , M jak Morderstwo i Złodziej w hotelu Alfreda Hitchcocka. W 1955 roku dostała Oscara za rolę w filmie Dziewczyna z prowincji. Rok później zrezygnowała z aktorstwa, aby poślubić księcia Monako Rainiera III Grimaldi. Dzięki rolom filmowym Grace stała się symbolem elegancji lat 50.

W muzeum pokazane są zarówno prywatne stroje Grace - hollywoodzkiej gwiazdy i księżnej Monako, jak i kreacje postaci filmowych, które grała. Wystawa "Grace Kelly: Style Icon" jest podzielona na 3 części. Pierwsza skoncentrowana jest na Grace jako aktorce i jej kreacjach filmowych. W tej części pokazane są suknie o typowych dla lat 50. fasonach oraz fragmenty filmów, plakaty i statuetka Oscara , którą dostała aktorka. Druga część poświęcona jest jej związkowi z księciem Monako. Można tu zobaczyć suknię, którą Grace miała na sobie podczas pierwszego spotkania z księciem na festiwalu filmowym w Cannes oraz suknię ze ślubu cywilnego. Na wystawie można również zobaczyć słynną torebkę Hermesa . Tak zwana torebka Kelly stała się najmodniejszym dodatkiem lat 50., po tym jak w 1956 Grace przesłoniła nią sobie brzuch, chcąc ukryć, że jest w ciąży . Trzecia część poświęcona jest Księżnej Grace. Znajdą się w niej niesamowite suknie z kolekcji najlepszych europejskich projektantów: Cristobala Balenciagi , Christiana Diora , Yves Saint Laurenta , Huberta de Givenchy . Wystawa potrwa do 26 września.

Z okazji wystawy została wydana książka "Grace Kelly Style" .

Ikony piękna: Twiggy:

Twiggy uważana jest za pierwszą w historii supermodelkę  oraz ikonę mody lat 60. i 70. W 1966 roku została okrzyknięta mianem 'Twarzy Roku' Daily Express. Jej twarz pojawiła się m.in. na okładce magazynu Vogue. Wraz z Mią Farrow tym ekstremalnym i na owe czasy oryginalnym ścięciu włosów zrobiły furorę. Wraz za nimi tysiące kobiet zaczęło łamać ówczesne standardy kobiecego piekna.Twiggy uważana jest za pierwszą w historii supermodelkę oraz ikonę mody lat 60. i 70. W 1966 roku została okrzyknięta mianem "Twarzy Roku" Daily Express. Jej twarz pojawiła się m.in. na okładce magazynu Vogue. Wraz z Mią Farrow tym ekstremalnym i na owe czasy oryginalnym ścięciu włosów zrobiły furorę. Wraz za nimi tysiące kobiet zaczęło łamać ówczesne standardy kobiecego piekna. adagamov.com

Więcej o: